Звернення до Європейського суду з прав людини подали 409 громадян Росії, чиї рідні загинули або постраждали під час трагедії

Під час звільнення заручників у Беслані в Південній Осетії у вересні 2004 року Росія порушила ст. 2 Європейської конвенції з прав людини, яка стосується права людини на життя. Такого висновку дійшов Європейський суд з прав людини та задовольнив скаргу потерпілих, зобов’язавши РФ виплатити їм понад три мільйони євро. Про це інформує Європейська правда.

Звернення до Європейського суду з прав людини подали 409 громадян Росії, чиї рідні загинули або постраждали під час трагедії, або самі вони побували в заручниках у бесланській школі.

Суд визнав, що російські державні органи не вжили достатніх превентивних заходів для упередження захоплення школи, хоча влада мала достатньо інформації про запланований у регіоні терористичний акт.

Крім цього, суд визнав незадовільним проведене після теракту розслідування, яке не дозволило визначити, чи було застосування російськими силовиками сили обґрунтованим у ситуації, що склалася.

Суд також визнав серйозні недоліки в плануванні операції зі звільнення заручників та встановив порушення Європейської конвенції з прав людини в частині застосування силами безпеки летальних засобів при проведенні операції.

Страсбурзький суд постановив, що в якості компенсації заявникам має бути відшкодовано 2 млн. 995 тисяч євро. Крім того, їм мають відшкодувати 88 тисяч євро витрат, пов’язаних із судовим процесом.

Росія має право подати апеляцію на це рішення.

Як відомо, трагедія в Беслані (Північна Осетія) сталася у вересні 2004 року, коли терористи захопили школу та дітей в якості заручників. Під час звільнення школи російськими силовиками понад 330 осіб загинули, зокрема понад 180 дітей. Понад 750 було поранено.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ