У суді визнали позов ГО щодо закону про мову необґрунтованим

Окружний адміністративний суд Києва відмовився задовольнити позов до спікера парламенту Андрія Парубія від громадської організації «Інститут правової політики та соціального захисту імені Ірини Бережної», що вимагала заборонити голові ВРУ підписувати мовний закон. Про це повідомили у прес-службі суду.

У суді пояснили, що заявник не довів очевидної протиправності дій Парубія і не надав жодного відповідного доказу. Відповідно, позов необґрунтований і для його задоволення немає підстав.

Також зазначено, що заява позовників не мала обґрунтування та доказів (наприклад, статут), що позов стосується мети, з якою створено ГО «Інститут правової політики та соціального захисту імені Ірини Бережної». При цьому в заяві було вказано, що права громадської організації та її членів були нібито порушені діями голови Верховної Ради.

Довідка. Організація названа на честь Ірини Бережної – екс-нардепа від Партії регіонів, яка 2017 року загинула в ДТП. Організацією керує матір загиблої депутатки Олена Бережна. Саме ця ГО організувала 9 травня в Києві проросійську акцію «Ніхто не забутий, ніщо не забуте».

Читайте: «Голосували наосліп»: у Раді вже планують змінити закон про мову