doroshenko
Дорошенко підозрюється в розкраданні 870 млн. грн. коштів і доведенні банку до неплатоспроможності

Шевченківський райсуд Києва відправив під домашній арешт колишнього голову правління скандального «Банку Михайлівський» Ігоря Дорошенка.

«Клопотання слідчого задовольнити, застосувати до підозрюваного Ігоря Дорошенка запобіжний захід у вигляді домашнього арешту», – зачитав 3 грудня рішення суддя.

Як відомо, 23 травня правління Національного банку ухвалило рішення про віднесення ПАО «Банк Михайлівський» до категорії неплатоспроможних.

За інформацією НБУ, 20 травня, коли голова правління «Банку Михайлівський» Ігор Дорошенко залишив посаду, установа під прикриттям технічного збою куратора НБУ обмежила доступ до своєї бази даних і провела низку сумнівних операцій з переведення вкладів фізичних осіб із пов’язаних із банком компаній, збільшивши навантаження на Фонд гарантування на один мільярд гривень – до 2,6 млрд. грн.

Як згодом з’ясував фонд, таким чином банк намагався розгорнути на балансі вклади пов’язаних фінансових компаній, які не підпадають під гарантії.

9 серпня кілька сотень вкладників банку «Михайлівський» перекрили рух автотранспорту на вулиці Хрещатик в центрі Києва, вимагаючи повернення коштів.

12 серпня Національна поліція повідомила про вручення підозри та арешт екс-голови правління банку «Михайлівський», який підозрюється в розкраданні 870 млн. грн. коштів і доведенні банку до неплатоспроможності. Йому загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Наступного дня Шевченківський районний суд Києва обрав запобіжний захід колишньому голові правління ПАТ «Банк Михайлівській» у вигляді 2 місяців арешту з альтернативою внесення застави у розмірі 137,8 млн. грн.

23 серпня президент Петро Порошенко заявив, що вкладники банку «Михайлівський» отримають свої гроші після їх вилучення у крадіїв.

2 вересня Фонд гарантування вкладів фізичних осіб продовжив виплати коштів ошуканим вкладникам ПАТ «Банк Михайлівський».