Сам Володимир Омелян порівняв провадження щодо себе із «боротьбою з бабцями в підземних переходах»

Міністра інфраструктури України Володимира Омеляна, якого підозрюють у незаконному збагаченні та декларуванні недостовірної інформації, суд відпустив на поруки. Відповідне рішення 14 вересня ухвалила суддя Солом’янського райсуду Києва Ганна Сергієнко, передає Українська правда.

Поручителями виступили міністр молоді і спорту Ігор Жданов та нардеп від «Народного фронту» Федір Бендюженко.

Суд також зобов’язав Омеляна здати закордонні паспорти. Рішення судді оскарженню не підлягає.

Сторона обвинувачення просила призначили Омеляну 5 мільйонів застави, наказати йому здати закордонні паспорти та заборонити спілкуватись із певними свідками.

Представник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Валентин Мусіяка наполягав, що така сума не є непосильною для міністра, адже на двох з дружиною вони задекларували значно більші кошти.

Також прокурор перелічив ризики, які обумовлюють заставу. На його думку, Омелян може переховуватись за кордоном, бо його діти мають громадянство інших держав, може тиснути на свідків, зокрема, своїх водіїв, впливати на розслідування.

Водночас, захист міністра просив суд взагалі не обирати йому запобіжний захід.

Адвокат долучив до матеріалів, зокрема, характеристику від прем’єра Володимира Гройсмана, рішення Нацагентства з питань запобігання корупції, яке не виявило порушень в декларації Омеляна.

«Жодних прямих показів свідків немає… Є рішення НАЗК, будь-яких зауважень немає», – наполягав захисник.

Він також зауважив, що прокурор не надав доказів існування ризиків, та запевнив, що Омелян зацікавлений у завершенні справи, адже це є питанням репутації для нього.

Сам міністр, виступаючи в суді, сказав, що вважає справу політично вмотивованою та сподівається на об’єктивне рішення суду.

«Сьогоднішнім обвинуваченням я отримав індульгенцію, що я не скоїв жодного правопорушення, перебуваючи на посаді… Якби була бодай тінь підозри, то, я думаю, справа була б набагато гучнішою й цікавішою», – заявив Омелян.

Провадження щодо себе він порівняв із «боротьбою з бабцями в підземних переходах».

Після оголошення рішення Омелян заявив, що позбавлення закордонних паспортів може заважати його роботі, зокрема, 15 вересня він має відбути у закордонне відрядження.

За запитання журналістів, чи видаватимуть Омеляну паспорти для робочих поїздок, прокурор відповів, що «не має на меті перешкоджання обов’язкам».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 13 вересня детективи Національного антикорупційного бюро повідомили Омеляну про підозру в незаконному збагаченні й декларуванні недостовірної інформації.

Детективи НАБУ встановили, що перебуваючи на посаді заступника міністра інфраструктури 2015 року Омелян набув у власність активи, «законність підстав отримання яких не підтверджено доказами та вартість яких значно перевищує його законні доходи».

Ідеться про новий позашляховик BMW X5 2015 року випуску та 90 тисяч доларів і 25 тисяч євро готівки. У НАБУ підрахували, що загальна вартість таких активів на той час становила понад 4 млн грн.