Акціонер банку ТОВ «Екосіпан» оскаржував у суді рішення НБУ щодо правомірності виведення банку з ринку

Київський апеляційний адміністративний суд підтвердив законність, правомірність та обґрунтованість рішень щодо виведення ПАТ «Банк «Михайлівський» з ринку, повністю відмовивши акціонеру цього банку у позові. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

У відомстві нагадали, що акціонер банку ТОВ «Екосіпан» оскаржував у суді рішення НБУ щодо правомірності виведення банку з ринку.

В результаті суд у травні частково задовольнив цей позов і скасував рішення Нацбанку і Фонду гарантування вкладів про неплатоспроможність «Михайлівського», запровадження тимчасової адміністрації та ліквідацію.

«Національний банк не погодився з рішенням суду першої інстанції і подав апеляційну скаргу, яку Київський апеляційний адміністративний суд 07 серпня 2017 року задовольнив повністю», – підсумували у відомстві.

Національний банк України визнав ПАТ «Банк «Михайлівський» неплатоспроможним 23 травня 2016 року.

За інформацією НБУ, 20 травня, коли голова правління «Банку Михайлівський» Ігор Дорошенко залишив посаду, установа під прикриттям технічного збою куратора НБУ обмежила доступ до своєї бази даних і провела низку сумнівних операцій з переведення вкладів фізичних осіб із пов’язаних із банком компаній, збільшивши навантаження на Фонд гарантування на один мільярд гривень – до 2,6 млрд. грн.

Як згодом з’ясував фонд, таким чином банк намагався розгорнути на балансі вклади пов’язаних фінансових компаній, які не підпадають під гарантії.

12 серпня Національна поліція повідомила про вручення підозри та арешт екс-голови правління банку «Михайлівський», який підозрюється в розкраданні 870 млн. грн. коштів і доведенні банку до неплатоспроможності. Йому загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Наступного дня Шевченківський районний суд Києва обрав запобіжний захід колишньому голові правління ПАТ «Банк Михайлівській» у вигляді 2 місяців арешту з альтернативою внесення застави у розмірі 137,8 млн грн.

15 травня цього року Окружний адмінсуд Києва скасував рішення Нацбанку і Фонду гарантування про неплатоспроможність «Банку «Михайлівський», запровадження тимчасової адміністрації та його ліквідацію.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ