Курченко
Суд заарештував акції Курченка на 2 мільярди

Печерський суд Києва заарештував 80% акцій «Брокбізнесбанку» в рамках розслідування махінацій бізнесмена Сергія Курченка, пише Перша інстанція.

Згідно з визначеннями Печерського суду Києва від 4 січня, розміщеними в Єдиному реєстрі судових рішень, клопотання про накладення арешту було подано до суду Генеральною прокуратурою.

Представники ГПУ просили про арешт акцій, що належить компаніям «Анкона-торг» (номінальна вартість – 252 млн. гривень), «Хіга» (252 млн. гривень), «Айнам» (252 млн. гривень), «Алконост» (252 млн. гривень), «Амінамі» (252 млн. гривень), «Ультрастарінвест» (252 млн. гривень), «Муйне» (252 млн. гривень), «Амадина» (252 млн. гривень), «Східно- європейська паливно-енергетична компанія» (351,8 тис. штук або 0,1585%, номінальна вартість – 4 млн. гривень).

Своє клопотання слідчий обґрунтував тим, що Генпрокуратура веде досудове розслідування за підозрою Курченка в розтраті майна в особливо великих розмірах.

Насправді Курченко, використовуючи підконтрольні йому «Укрхарківгазпостачання-2009», «Луганськпропангаз», «Харків-СПБТ», «ГазУкраіна-2009», «ГазУкраіна-2020», «Запоріжгаз-2000», «Черкаси-Газснаб», викуповував скраплений газ за пільговими цінами, а продавав за ринковими.

Він же розподіляв отриманий прибуток між учасниками та легалізував прибуток через підконтрольні йому «Брокбізнесбанк» і «Реал Банк», йдеться в судових документах.

Нагадаємо, Федеральна прокуратура Швейцарії зараз також веде кримінальне розслідування щодо Курченка за фактом відмивання грошей через «VETEK Gas Trading & Supply SA» і «VETEK Trading SA». Крім того, місцеві детективи знайшли ще одну швейцарську компанію, тісно пов’язану з бізнес-структурами підприємця – «Elbrus SA».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Одеський нафтопереробний завод «бухгалтера» Януковича Сергія Курченка можуть оголосити банкрутом. Державна податкова інспекція у Суворовському районі Одеси спрямувала відповідну заяву до суду.

Як відомо, Генеральна прокуратура України оголосила Курченка у міжнародний розшук в квітні 2014 року. Наразі він переховується від правосуддя у Москві.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ