Завод напряму належить Президенту Порошенку та його другу Ігорю Кононенку

21 лютого Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним та скасував рішення Київради щодо затвердження детального плану території Рибальського півострова на Подолі. Про це на свій сторінці у Facebook повідомив народний депутат Юрій Левченко, який і оскаржував рішення Київради.

Даний детальний план території був проголосований депутатами Київради 29 вересня 2016 року. Він передбачав забудову території діючого заводу «Кузня на Рибальському» (колишня «Ленінська кузня») багатоповерховою житловою забудовою. Як відомо, цей завод напряму належить Президенту України Петру Порошенку та народному депутату, близькому другу Президента, Ігорю Кононенку.

«Цим детальним планом території фактично передбачено знищення працюючого військового підприємства, яке на папері зробили непрацюючою купою мотлоху. Це вже не просто шахрайство – в нинішніх умовах це злочин проти Держави. Знищення заводу відбувається для реалізації абсолютно комерційного проекту будівництва чергових багатоповерхівок», – підкреслив нардеп.

«Кузня на Рибальському» – це єдиний завод в Україні, який випускає військові катери.

Слід зазначити, що раніше стратегією розвитку міста передбачалося довкола центру Києва утворити кільце з громадсько-бізнесово-адміністративних центрів. Територія на Рибальському розглядалася як ідеальне місце для її перетворення в адміністративно-бізнесовий квартал столиці.

Суд ухвалив рішення про скасування детального плану території з огляду на його суперечності Генеральному плану міста та з урахуванням грубих порушень процедури громадських слухань, які фактично і не проводились.

Не дивлячись на це Левченко зауважує, що про остаточну перемогу говорити ще дуже рано, оскільки Київрада є відповідачем по цій справі, тож очевидно, що мер Києва, який по сумісництву є головою президентської партії, оскаржуватиме це рішення суду.

Читайте: «Ленінську Кузню» декомунізували