15 березня керівникові Центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» повідомили про нову підозру

Апеляційний суд Києва відмовився змінити запобіжний захід для керівника «Офіцерського корпусу» Володимира Рубана, якого підозрюють у вчиненні низки злочинів проти держави та її громадян. Таким чином, Рубан залишиться під вартою до 6 травня 2018 року. Рішення озвучив головуючий суддя Віктор Глиняний 20 березня, передає Українська правда

Народний депутат Надія Савченко просила віддати на поруки Володимира Рубана. Прокурори заперечили проти цього клопотання сторони захисту, оскільки, за даними слідства, сама Савченко «безпосередньо причетна до вчинення злочинів, у яких підозрюється Рубан». Прокурори також нагадали, що у ВР перебуває подання на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Савченко.

Крім того, під час судового засідання прокурор повідомив, що Володимиру Рубану 15 березня повідомили про нову підозру.

«Рубану додатково повідомлено про нову підозру та про зміну раніше повідомленої підозри. Так, Рубан наразі підозрюється у вчиненні злочинів, таких як: змова про вчинення насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади ч. 1 ст. 109, готування до вчинення дій з метою насильницького повалення конституційного ладу (ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 109) за попередньою змовою осіб», – сказав прокурор.

Також керівника «Офіцерського корпусу» підозрюють у підготовці до посягання на життя державних та громадських діячів за попередньою змовою осіб (ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 28, ст. 112), підготовці до теракту (ч. 1 ст. 14, ч. 3 ст. 258), сприяння терористичній організації «ДНР» (ч.1 ст. 258-3) та незаконному поводженню зі зброєю за попередньою змовою осіб (ч.2 ст. 28, ч. 1 ст. 263).

Прокурор додав, що прокуратура отримала необхідні докази, які обґрунтовують підозру Рубану.

«Частина цих доказів долучена до матеріалів клопотання, обґрунтовано підозру та ризики. Під час досудового розслідування встановлено, що Рубан може чинити дії, передбачені ст. 177 КПК (переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду, знищити, сховати або спотворити докази, впливати на свідків та інше)», – сказав прокурор.

Він наголосив, що Рубан підозрюється у вчиненні дуже тяжких злочинів, за які передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 10 до 15 років або довічне ув’язнення.

«Ухвалу слідчого судді від 9 березня про тримання під вартою без визначення розміру застави вважаю обґрунтованою і прошу залишити без змін», – підсумував прокурор.

Суд пристав на бік прокуратури.

«Ухвалу Шевченківського суду про запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 6 травня 2018 року залишити без змін. Подану апеляційну скаргу захисника Погосяна залишити без задоволення. Клопотання народного депутата Савченко про взяття на поруки залишити без задоволення», – зачитав рішення суддя Глиняний.

Ухвала апеляційного суду оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, раніше Рубану оголосили підозру за ч.1 ст. 263 КК «Незаконне поводження зі зброєю», ч.1 ст.14 «Готування до злочину»,  ч.3 ст.258 «Терористичний акт».  

Як відомо, керівника Центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» затримали 8 березня на КПВВ з арсеналом зброї.