Олександра Клименка підозрюють у розкраданні 3,1 мільярда бюджетних гривень

Печерський районний суд столиці заочно заарештував колишнього міністра доходів і зборів часів екс-президента-втікача Януковича Олександра Клименка. Рішення було прийнято 19 серпня. Про це інформує пресслужба Генпрокуратури.

У Генпрокуратурі повідомляють, що наразі триває процес ознайомлення сторони захисту підозрюваного з матеріалами кримінального провадження.

«З метою затягування і зриву судового процесу адвокати підозрюваного самоусунулися від захисту підозрюваного і жодного разу не з’явилися на судове засідання для захисту інтересів свого клієнта», – повідомляє прес-служба ГПУ.

З метою дотримання прав Клименка та вимог КПК України суд залучив адвоката з центру надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Також у відомстві нагадали, що Головна військова прокуратура ГПУ 21 квітня 2017 року завершила спеціальне досудове розслідування (заочне) кримінального провадження за підозрою колишнього міністра доходів і зборів у вчиненні кримінальних злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255; ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191; ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366; ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 205 КК України.

Клименко підозрюється в участі в скоєнні злочинною організацією особливо тяжкого злочину проти державної власності, яка заподіяла тяжкі наслідки у вигляді матеріальних збитків державі в особливо великих розмірах, і злочину невеликої тяжкості у сфері службової діяльності.

Розслідуванням встановлено, що колишній міністр доходів і зборів України в період 2012-2013 років, перебуваючи в складі очолюваної Віктором Януковичем злочинної організації шляхом реалізації злочинної схеми заволодів коштами Державного бюджету України на загальну суму 3,1 млрд грн шляхом незаконного відшкодування з Державного бюджету України ПДВ на рахунки трьох фіктивних підприємств.