31 грудня 2016 року депутат Сергій Пашинський прострелив В’ячеславу Хімікусу ногу

Адвокат В’ячеслава Хімікуса, якого підстрелив депутат від «Народного фронту» Сергій Пашинський, заявила, що суд зобов’язав Генпрокуратуру розслідувати, куди зникло відео у справі. Про це Марина Парінова написала на своїй сторінці в Facebook.

«Печерський районний суд сьогодні зобов’язав Генпрокуратуру розслідувати маніпуляції з відео- та фото-матеріалами у справі про стрілянину нардепа Пашинського, які у кримінальній справі то з’являються, то зникають», – написала вона.

У квітні Парінова повідомляла, що Генеральна прокуратура України відмовляється надати для ознайомлення відео поранення нардепом Пашинським В’ячеслава Хімікуса попри рішення слідчого судді.

«Нагадаю, що понад рік тому ГПУ вилучила з місця злочину відео камер спостереження і з того часу ховає його від потерпілого і його адвокатів», – повідомила Парінова.

Захисник також оприлюднила копію повідомлення з ГПУ.

Генеральная прокуратура Украины отказывается предоставить для ознакомления видео ранения нардепом Пашинским Вячеслава…

Gepostet von Марина Паринова am Donnerstag, 26. April 2018

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 31 грудня 2016 року на Київщині нардеп Сергій Пашинський застосував зброю та поранив чоловіка в ногу. На той момент існували три версії подій – самого Пашинського, потерпілого В’ячеслава Хімікуса та його дружини, яка приїхала на місце події.

Кримінальне провадження за фактом застосування Пашинським вогнепальної зброї розслідувала прокуратура Київської області.

1 серпня 2017 року стало відомо, що Генеральна прокуратура закрила справу відносно нардепа «у зв’язку з відсутністю в діяннях Пашинського С.В., Хімікуса В.Е. та Олійника Я.Ю. складу кримінальних правопорушень».

Генеральна прокуратура України повернула Пашинському вилучений пістолет Glock, з якого він, імовірно, стріляв 31 грудня 2016 року. Водночас Національна поліція України склала адміністративний протокол на Хімікуса. Правоохоронці угледіли в його діях стосовно нардепа ознаки ст. 173 (дрібне хуліганство) Кодексу про адміністративні правопорушення.

19 вересня 2017 року адвокат Хімікуса Марина Парінова повідомила, що Європейський суд із прав людини прийняв скаргу потерпілого на неефективне розслідування цього кримінального провадження в Україні.

13 грудня 2017 року Печерський районний суд Києва зобов’язав Генеральну прокуратуру відновити розслідування кримінального провадження про стрілянину Пашинського в Хімікуса.