Генеральну прокуратуру зобов’язали поновити розслідування щодо Гонтаревої

Печерський районний суд Києва зобов’язав Генеральну прокуратуру України відновити слідство проти колишньої очільниці Національного банку Валерії Гонтарєвої. Про це ідеться у відповідній ухвалі суду.

Відповідно до рішення, Управління з розслідування особливо важливих справ ГПУ здійснювало досудове розслідування у кримінальному провадженні від 3 березня 2017 року за фактом втручання посадовими особами НБУ в будь-якій формі в діяльність судді з метою перешкодити виконанню ним службових обов’язків або добитися неправосудного рішення, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 376 КК України.

Як зазначається далі, слідство щодо Гонтарєвої було закрито, оскільки «у своїй постанові слідчий зазначає, що будь-яких об’єктивних та фактичних даних, які б свідчили про наявність в діях голови чи інших службових осіб Національного банку України складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 376 України, не встановлено.

Постановою слідчого з особливо важливих справ закриття кримінального провадження скасувати, а матеріали кримінального провадження скерувати до Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України для продовження досудового розслідування. Ухвала оскарженню не підлягає», – ідеться у тексті документі.

Крім того, підкреслюється, що рішення про закриття кримінального провадження щодо глави НБУ слідчий ГПУ ухвалив необґрунтовано.

Читайте: Ігор Луценко: Караван, що несе Гонтарєву до тюрми, рухається впевненим кроком

БЕЗ КОМЕНТАРІВ