Фірташа змусили повернути 57 млн грн державному підприємству «Енергоринок»

Національне антикорупційне бюро України в суді домоглося повернення 57 мільйонів гривень державному підприємству «Енергоринок». Про це повідомила прес-служба НАБУ.

Антикорупційне відомство домоглося визнання недійсною угоди між ПАТ «Азот», яке належить українському олігарху Дмитру Фірташу, і ПАТ «Черкасиобленерго», за якою державі було завдано збитків на 57 млн грн.

Угода між підприємствами була затверджена у квітні 2016 року. На її підставі «Азот» у грудні 2015 – січні 2016 уникнув сплати за спожиту електрику.

За цим фактом НАБУ відкрило кримінальне провадження, в рамках якого подало позов про визнання недійсною цієї угоди, яка стала юридичною підставою для скоєння злочину.

Суди першої та апеляційної інстанції ухвалили позов НАБУ у повному обсязі, а 3 серпня заключне слово у цій справі сказав Вищий господарський суд України, залишивши рішення попередніх судів без змін.

На виконання рішення суду завод Фірташа має перерахувати 57 млн грн на поточний рахунок із спеціальним режимом використання ПАТ «Черкасиобленерго».

У НАБУ запевнили, що після зарахування до цих коштів буде застосовано алгоритм оптового ринку електричної енергії України.

Читайте: У Відні закрили справу проти поплічника Фірташа

БЕЗ КОМЕНТАРІВ