Віталія Благодарного відпустили на поруки

12 січня поліція в результаті спецоперації затримала колишнього радника екс-мера Конотопа Віталія Благодарного під час отримання гранати Ф-1 від місцевого жителя. 15 січня суд відпустив Благодарного на поруки депутатки обласної ради Олени Сердюк. Про це повідомляє UA:Суми.

Суддя Зарічного районного суду міста Суми Ірина Клімашевська зачитала рішення, де назвала докази прокуратури – непереконливими.

«Чому лише через три місяці після повідомлення про злочин органи досудового розслідування організували передачу не гранати, а імітаційного засобу, прокурор не надав обґрунтованих відповідей. На переконання слідчого судді вищезазначене вказує на провокативний характер дій органів досудового розслідування», – сказала суддя.

Підозрюваний Віталій Благодарний заявив, що це була провокація щодо нього.

«Відбулась певна провокація, політичне замовлення. Після самого суду, який проходив у м. Конотоп  і на наступний день почались дії. Зробили певну провокацію, занесли мені гранату в пакеті, я ще був сонний, не зрозумів, що відбувається і мені передали пакет і він відразу пішов до дверей і відкриваються двері – «КОРД» залітає. Я ніяке відношення не маю до всіх цих підозр і саме оцих справ, які мені інкримінують», – розповів він.

Прокуратура готує апеляційну скаргу на рішення судді.

Під час засідання прокурор клопотав про тримання під вартою підозрюваного на 60 діб.

Водночас адвокат Благодарного вважає, що  матеріали прокуратури  не містять інформації чи фактів, які б свідчили про причетність до кримінального правопорушення його підзахисного.

«Інші докази, на які посилається прокурор, а саме протокол допиту, це є недопустимими тому, що здобуті в наслідок провокацій, істотних порушень прав людини», – наголосив захисник Олександр Свиридовський.

Віталію Благодарному  інкримінують дві статті – незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та хуліганство, вчинене із застосуванням вогнепальної або холодної зброї. Максимально йому може загрожувати до 7-ми років позбавлення волі.

Благодарного затримали поліціянти, працівники СБУ та спецпідрозділу «КОРД» 12 січня під час отримання ним гранати. За версією прокуратури, Віталій Благодатний є одним із замовників пошкодження майна депутата Конотопської міськради Івана Огрохіна. 22 серпня минулого року останньому кинули гранату на подвір`я.

Варто зазначити, що київський «свободівець» Віталій Благодарний брав активну участь у Революції гідності. 27 листопада 2013 року його затримали силовики. Благодарного разом з іншими активістами засудили до двох місяців тримання під вартою.