Експерти переконані, що Гройсмана не вдасться відправити у відставку

14 квітня – рік правління уряду. Після цієї дати він втрачає імунітет і може бути відправлений у відставку. Наскільки високі шанси попрощатися з Кабміном у Володимира Гройсмана – розбирався 24.

«У нас є достатньо амбітні плани, але нам потрібна підтримка 226 депутатів України і я точно знаю це дасть змогу і підняти пенсії з 1 жовтня українським громадянам», – запевнив нещодавно Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

У «Народному фронті» підкреслили, що для початку слід послухати звіт. Щоправда, лідер «НФ» і колишній очільник уряду Арсеній Яценюк уже висловився в підтримку чинного прем’єра.

У фракції «Блоку Петра Порошенка» уряду ставлять низькі оцінки, самому Гройсману – вищі.

Нардепи з «Самопомочі» вважають, що вже давно не таємниця, що гаранта дратує підвищена активність і прагнення прем’єра до самостійності.

«Я не бачу у нинішньої клептократичної більшості спроможності призначити кращого прем’єр-міністра. Це не значить що він добрий. Але не бачу кого б вони могли призначити, щоб був краще. Президент ніколи не дозволить, навіть той малесенький рівень незалежності, яку має Гройсман», – зазначив парламентар від «Самопомочі» Єгор Соболєв.

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко хоч і критикує уряд, але щодо його долі висловлюється обережно. Каже, що зможе оцінити роботу Гройсмана тільки після звіту.

Чи не найбільше відставки чинного прем’єра прагнуть у «Батьківщині», де уже кілька разів реєстрували відповідну постанову.

Проте, як відзначають журналісти і експерти, навряд чи в залі набереться 226 голосів за відставку уряду. Та й Порошенко ще не вирішив, що робити з Гройсманом, оскільки через зміну Кабінету Міністрів виникає ризик розпуску парламенту, а більшості депутатів це невигідно.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ