У Єгипті відкривають новий Суецький канал
У Єгипті відкривають новий Суецький канал

Урочиста церемонія відкриття нового Суецького каналу відбулася 6 серпня, в Єгипті. На церемонії був присутній, зокрема, Президент Єгипту Абдель Фаттах ас-Сісі, передає Інтерфакс-Україна.

«Новий Суець» проходить паралельно старому судноплавному шляху, прокладеному 145 років тому, і є найкоротшим водним маршрутом між Індійським океаном і Середземним морем. Новий канал, як і колишній, буде державною власністю. Будівництво фінансувалося з внутрішніх джерел. Єгипетський уряд випустив облігації з прибутковістю 12% річних, інвестори розкупили їх протягом лише восьми днів. Будівельні роботи велися цілодобово за масштабної участі інженерних частин єгипетської армії. На будівництво дублера Суецького пішов лише один рік. Реалізація проекту обійшлася Єгипту в 8,5 млрд дол.

Мета проекту – забезпечити двосторонній рух суден. Надалі з півдня на північ вони прямуватимуть старим шляхом, а з півночі на південь – новим руслом. Таким чином, середній час очікування кораблів під час проходу каналом має зменшитися вчетверо, тоді як пропускна здатність повинна збільшитися з 49 до 97 суден на день.

Крім того, «дублер», як очікується, підвищить дохід Єгипту до 2023 року від експлуатації водного шляху понад удвічі – до 13,2 млрд дол. з нинішніх 5,3 млрд дол.

До слова, Суецький канал забезпечує 7% світового морського вантажообігу, відіграє ключову роль у постачанні Європи близькосхідною нафтою, а для Єгипту є другим після туризму джерелом валютної виручки. Надалі планується створити поряд з каналом великий логістичний центр і промислову зону.

Суецький канал був відкритий у 1869 році і досі залишається найкоротшим водним шляхом між Індійським океаном й акваторією Середземного моря. Альтернативний маршрут – навколо Африки – довший на 8 тисяч кілометрів.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ