Станом на 2018 рік загальний борг КП «Київський метрополітен» перед «Укррослізингом» становить майже 2 млрд грн

Мільярдний борг столичного метрополітену перед компанією «Укррослізинг» може перешкодити роботі підприємства в звичайному режимі. Про це повідомила радниця начальника КП «Київський метрополітен» Наталя Макогон програмі «Схеми». Про це інформує Радіо Свобода.

«На сьогодні просто ситуація загрожує тим, що не можна проводити в звичайному режимі підприємству всю його діяльність, – сказала вона. – У нас є, звичайно, запаси, які ми зробили заздалегідь, і, в принципі, метрополітен – це те підприємство, яке завжди має якийсь запас міцності. І, назвемо це «на вимогу», нам дають можливість закуповувати найнеобхідніші деталі. Але, скажімо, жвавості підприємство немає. Тобто розвитку підприємство не має».

Видання зазначає, що таке становище пов’язане з угодою, яку в 2009 році підписало КП «Київський метрополітен» на поставку 100 вагонів метро з компанією-переможцем тендеру «Укррослізинг».

Як з’ясували журналісти, станом на 2018 рік загальний борг київського метрополітену перед «Укррослізингом» становить майже 2 мільярди гривень. З них менше половини – заборгована плата за самі вагони метро, а більше мільярда гривень – коефіцієнт коригування, що виник через зміну валютного курсу.

За даними видання, метрополітен підписав з «Укррослізингом» додаткову угоду, в якій сторони прив’язали суми виплат до курсу долара. Саме цей пункт вже у 2014 – 2016 роках через різке знецінення української валюти призвів до додаткового боргу в понад мільярд гривень.

Засновником «Укррослізингу» була кіпрська фірма, яка, за даними видання «Наші гроші», близька до оточення соратника Віктора Януковича, колишнього народного депутата Партії регіонів і бізнесмена Юрія Іванющенка. У 2010 році в складі бенефіціарів з’явилася також фірма, підконтрольна російському «Внєшекономбанку». Зараз бенефіціаром компанії в українському реєстрі вказано Павла Фукса, який володіє нею через свій кіпрський актив «Укррослізинг Сайпрус Лімітед».

Павло Фукс – бізнесмен, який народився у Харкові, потім перебрався до Москви, де прожив тривалий час і заробив капітал. За його словами, він відмовився від російського громадянства, а у 2015 році отримав новий український паспорт.

Вперше у рейтинг найбагатших українців за версією журналу «Фокус» Павло Фукспотрапив у 2017 році – і одразу посів 24 позицію. Його статки оцінили у 270 мільйонів доларів.

В Україні Фукс відомий тим, що скуповує «токсичні» активи в оточення Віктора Януковича.