Аукціони з видачі спецдозволів не проводилися

Державна служба геології та надр видала новоствореному ТОВ «Атомні енергетичні системи України» ліцензії на геологічне вивчення та розробку чотирьох родовищ уранових руд в Україні, пише Liga.net.

Варто зазначити, що це перший випадок в історії нашої держави, коли дозвіл на розробку уранових родовищ отримує приватна компанія.

Всі ліцензії видані терміном на п’ять років. Держгеонадр видала спеціальні дозволи АЕСУ на підставі рішення судів, як випливає з оприлюднених наказів. Аукціони з видачі спецдозволів не проводилися.

Зокрема, «Атомні енергетичні системи України» отримали спецдозволи на геологічне вивчення з дослідно-промисловою розробкою уранових руд Сурської площі, Новогурівської ділянки (обидві – Дніпропетровська область), Сафонівської ділянки і Михайлівської площі (обидві – Миколаївська область).

ТОВ «Атомні енергетичні системи України» було засновано в селі Миколаївка Миколаївської області в серпні 2015 року. Першими засновниками АЕСУ, за даними видання Наші Гроші, були Данило Бєляєв, Віталій Якименко, Роман Дружбін, Олександр Настенко.

У 2016 році компанія змінила засновників. Новим власником стала офшорна компанія Ю-Тек Енерджі (США, штат Далавер). Кінцевий бенефіціар компанії в реєстрі не вказаний.

Перші засновники АЕСУ, за даними ЗМІ, причетні до створення низки маловідомих підприємств – ТОВ «Укргаздоб» і ТОВ «Нафтогазенергопром». Ці компанії в березні 2016 року отримали в користування газові родовища через аукціон з фіктивною конкуренцією, що проводиться Держгеонадрами.

Роман Дружбін – колишній бізнес-партнер по ТОВ «Центральна нафтогазотранспортна компанія» Олександра Павлюченка. Він є  помічником нардепа з «Народного фронту» Ігоря Котвицького, який, в свою чергу, є давнім бізнес-соратником міністра МВС Арсена Авакова.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ