Сам екс-мер Харкова вважає, що в його справі немає жодного потерпілого

Генеральна прокуратура ініціює проведення експертизи, щоби з’ясувати точну суму збитків, що їх завдав державі народний депутат від «Опозиційного блоку» Михайло Добкін, перебуваючи на посаді міського голови Харкова. Про це повідомляє РБК-Україна.

За словами очільника ГПУ Юрія Луценка, висновки щодо нанесених збітків робитиме Харківський інститут судових експертиз.

«Поки ми говоримо про приблизну суму, ґрунтуючись на (…) чинній нормативній вартості ділянок», – уточнив Луценко.

Генпрокурор підкреслив, що «експертиза і тільки експертиза встановить, скільки платежів від зборів недоплатили так звані кооперативи, скільки коштувала земля, яку забрали у власність таким шахрайським способом, і лише тоді можна буде вивести власне збиток».

Нагадаємо, 29 червня Юрій Луценко вніс до Верховної Ради подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата від фракції «Опозиційний блок» Михайла Добкіна.

За даними ГПУ, Добкін звинувачується у тому, що він за попередньою змовою з групою осіб, діючи умисно, зловживаючи своїм службовим становищем на користь двох житлово-будівельних кооперативів, сприяв у заволодінні цими двома ЖБК («Авантаж» і «Житлобуд-1») 77,8 га земельних ділянок Харкова, завдавши збитків бюджету за оціночною вартістю на понад 226 млн грн.

Сам екс-мер Харкова стверджує, що споруди, збудовані на землях, які були виділені двом ЖБК не залишилися у власників цих кооперативів, а були передані у комунальну власність міста.

«Ці квартири, будинки сьогодні, після введення в експлуатацію передані на баланс Харкова, вони сьогодні є комунальною власністю Харкова. Земля під цими будинками, вона не залишилася у власників кооперативів, вона сьогодні виділена під обслуговування і експлуатацію цих будинків, на ній знаходяться будинки, дитячі майданчики, зони колективного відпочинку тощо», – сказав Добкін на засіданні Регламентного комітету Верховної Ради 12 липня.

На його думку, у цій справі потерпілих немає: «За три роки в справі немає потерпілих. Хто тут потерпілий? Територіальна громада, що отримала 6 тисяч квартир? Чи податкові, які отримували податки, і всілякі фонди, які отримували свої відрахування, в тому числі і пенсійний?».

Довідка: Михайло Добкін у 2006-2010 роках був мером Харкова, а з березня 2010 року до березня 2014 року очолював Харківську обласну державну адміністрацію.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ