Депутат Київради Святослав Кутняк

Резонансне будівництво в історичному ареалі Києва нарешті дійшло до свого логічного завершення. Київрада розірвала договір оренди ділянки землі на Андріївському узвозі з приватним підприємством «Маркон». Мер Кличко пафосно закидає красиві промови про «збереження історичного Києва», але хіба його позицію можна назвати послідовною, враховуючи що цей інцидент мав бути вирішеним ще, щонайменше, півроку тому?

Ініціатива щодо розірвання договору вперше розглядалась ще в квітні поточного року, завдяки голосному обуренню громади Києва, і фракція «Свобода» тоді одностайно готова була підтримати розірвання договору оренди!

В першій редакції було запропоновано категоричне розірвання договору через низку порушень орендарем умов договору та відверте нехтування історичним ареалом столиці. Проте, чомусь, Київрада виявилась безхребетною та не змогла проголосувати за цей проект рішень. Натомість, через тіньові домовленості Кличка, земельна комісія внесла пом’якшуючі правки, які мали виключно рекомендаційний характер. Тоді Кличко запропонував відкритий «договорняк» та наполягав на необхідності «перемовин» та «пошуку компромісів» з забудовником, який сумлінно та систематично порушував закон, плював на думку громади столиці та історичну цінність Андріївського узвозу.

Я неодноразово наголошував, що, йдучи на компроміси із забудовником, є великий ризик бути ошуканим, звісно якщо тільки ти з ними не в долі. Як нам відомо, у часи панування Кличка, більшість депутатського корпусу, разом з очільником столиці лобіюють інтереси загарбницьких забудовників. Наслідки такої «політики» ми спостерігаємо в динамічній руйнації історичних пам’яток міста та в множенні титанічних забудов на кожному вільному клаптику землі зі всіма можливими порушеннями, або іноді, навіть, відсутністю повного пакету документів. Тим паче, в деяких джерелах тоді з’явилась небезпідставна інформація, що будівництво на Андріївському узвозі має непряме відношення до сім’ї Кличків.

В будь-якому разі, нарешті громада міста та справжні захисники історичного Києва здобули новий крок до перемоги! Черговий інцидент відображає необхідність гучного резонансу та активної участі киян у протистоянні злочинним забудовам.

Шкода, що через «договорняки», тіньові ігри та непослідовність наших можновладців, ми втратили так багато часу, коли могли розірвати договір оренди ще більше ніж півроку тому, або взагалі не допускати початок будівництва…

Резонансне будівництво в історичному ареалі Києва нарешті дійшло до свого логічного завершення. Київрада розірвала договір оренди ділянки землі на Андріївському узвозі з приватним підприємством «Маркон». Мер Кличко пафосно закидає красиві промови про «збереження історичного Києва», але хіба його позицію можна назвати послідовною, враховуючи що цей інцидент мав бути вирішеним ще, як мінімум, півроку тому? Ініціатива щодо розірвання договору вперше розглядалась ще в квітні поточного року, завдяки голосному обуренню громади Києва, і фракція «Свобода» тоді одностайно готова була підтримати розірвання договору оренди!В першій редакції було запропоновано категоричне розірвання договору через низку порушень орендарем умов договору та відверте нехтування історичним ареалом столиці. Проте, чомусь, Київрада виявилась безхребетною та не змогла проголосувати за цей проект рішень. Натомість, через тіньові домовленості Кличка, земельна комісія внесла пом’якшуючі правки, які мали виключно рекомендаційний характер. Тоді Кличко запропонував відкритий «договірняк» та наполягав на необхідності «перемовин» та «пошуку компромісів» з забудовником, який сумлінно та систематично порушував закон, плював на думку громади столиці та історичну цінність Андріївського узвозу.Я неодноразово наголошував, що йдучи на компроміси з забудовником є великий ризик бути ошуканим, звісно якщо тільки ти з ними не в долі. Як нам відомо, у часи панування Кличка, більшість депутатського корпусу, разом з очільником столиці лобіюють інтереси загарбницьких забудовників. Наслідки такої «політики» ми спостерігаємо в динамічній руйнації історичних пам’яток міста та в множенні титанічних забудов на кожному вільному клаптику землі зі всіма можливими порушеннями, або іноді, навіть, відсутністю повного пакету документів. Тим паче, в деяких джерелах тоді з’явилась небезпідставна інформація, що будівництво на Андріївському узвозі має непряме відношення до сім’ї Кличків. В будь-якому разі, нарешті громада міста та справжні захисники історичного Києва здобули новий крок до перемоги! Черговий інцидент відображає необхідність гучного резонансу та активної участі киян у протистоянні злочинним забудовам. Шкода, що через «договорняки», тіньові ігри та непослідовність наших можновладців, ми втратили так багато часу, коли могли розірвати договір оренди ще більше ніж півроку тому, або взагалі не допускати початок будівництва…

Gepostet von Кутняк Святослав am Dienstag, 4. Dezember 2018

Джерело: Святослав Кутняк