Депутат Київради Святослав Кутняк

ВІДБУЛОСЬ СУДОВЕ ЗАСІДАННЯ ЩОДО СКАСУВАННЯ ПІДНЯТИХ ВДВІЧІ ТАРИФІВ НА ПРОЇЗД У ГРОМАДСЬКОМУ ТРАНСПОРТІ!

Кияни вже півроку безпідставно сплачують 8 гривень і все через ненажерливість діючої влади столиці. Кличківська влада розповідає про «збитковість» комунальних підприємств та безпідставно здіймає тарифи, а в цьому випадку, до того ж, абсолютно незаконно, оминаючи загально-доступні громадські слухання та не дотримуючись відповідних законів. І це рішення було одноосібно підписане нашим мером Кличком попри всі обставини: від процесуальних помилок до ігнорування думкою громадян, мешканців столиці. Можновладці просто поставили людей перед фактом того, що вони мають сплачувати вдвічі більше за транспортні послуги, якість яких аніяк не покращується останніми роками. (принагідно нагадую позицію ВО «Свобода» та наші пропозиції щодо недопущення підвищення проїзду в громадському транспорті https://www.facebook.com/s.kutniak/videos/1722222251206720/).

Разом з народним депутат Юрій Левченко та депутат Київради Юрієм Сиротюком ми намагаємось здобути справедливість у судовій площині, подавши відповідний позов. В першу чергу, ми надали суду докази порушення регламенту запровадження регуляторного нормативно-правового акту, а представники влади намагаються переставити цю постанову в іншу площину, аби приховати порушення. Згідно закону, подібний акт не може бути прийнятим у випадку, якщо порушена хоч одна з вимог процедури. Натомість ми маємо:
– Проект розпорядження було оприлюднено на офіційному веб-сайті виконавчого органу Київської міської ради без аналізу регуляторного впливу всупереч відповідним вимогам;
– Не було включено розпорядження щодо підвищення тарифів в план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів виконавчого органу Київської міської ради;
– Не було проведено базового відстеження результативності розпорядження виконавчого органу Київської міської ради тощо.

Також під сумнів підпадають так звані «громадські слухання», які відбувались в будівлі трамвайного депо та, відповідно, туди були запрошені та проінформовані виключно працівники комунальних підприємств, а не організованої громадськості.

Представники КМДА невправно намагались доказати, що подібний акт не має «регуляторної функції», проте в доказ того вони посилалися виключно на роз’яснення своїх же підзвітних департаментів, і їхні рекомендації ставили вище закону. Простіше кажучи: вони намагаються приховати свої наміри безпідставного підвищення тарифів по значно спрощеній та незаконній процедурі.

Наразі по регіонам України вже розглядаються подібні позови до місцевих виконавчих органів. Ми вже маємо практику скасування підвищених тарифів в Миколаєві, Полтаві, Одесі і буквально вчора – в Харкові. У всіх перерахованих правових інцидентах апелювали до роз’яснення Верховного суду, який визнав відповідні розпорядження нормативно правовим актом, який має ознаки регуляторного акту, але представники КМДА вважають їх, чомусь, «некоректними» або «недоречними».

Треба починати взагалі з того, що дотаційний громадський транспорт – це взагалі нормальна практика, якщо держава орієнтується на соціальний захист громадян. Категорично несправедливо вимагати від народу непомірних податкових виплат, коли сама державна система не йде їм на зустріч та не спрощує їм умови задля праці та життя в країні.

Думаю, що також доцільно було б вимагати, щонайіенше, політичної відповідальності від того, хто погоджував та підписував даний акт. Наприклад, сам пан Кличко, який найбільше переймається своїм політичним капіталом та іміджем, аніж нагальними потребами киян. Він однією рукою перерізає червону стрічку паркової зони, а іншою залишає підпис під грабіжницькими рішеннями передачі землі забудовникам, списання боргів олігархічним монополіям та збільшення плати комунальних послуг, проїзду в громадському транспорті для мешканців столиці.

Суд перенесли на 7 березня на 13:00 в Окружний адміністративний суд (вул. Болбачана 8), куди всіх принагідно і запрошую! Разом – Сила!

Gepostet von Кутняк Святослав am Donnerstag, 21. Februar 2019

Джерело: Святослав Кутняк