Депутат Київради Святослав Кутняк

У понеділок, 9 липня, відбулося виїзне засідання робочої групи за участі міністра культури Євгена Нищука, представників КМДА, депутатів та громадськості. Громада все ж не полишає надії в боротьбі за збереження безцінної археологічної знахідки на Поштовій площі, яка зараз перебуває під загрозою знищення.

Бездіяльність міської влади може призвести до того, що цей унікальний в Україні археологічний об’єкт може бути забудований торгівельним центром, оскільки ділянка передана забудовнику саме під таке цільове використання. Пасивна позиція влади проявляється в першу чергу в тому, що з моменту виявлення решток вулиці ХІ століття, київська влада не спромоглася подати до Міністерства культури звернення та пропозицій до надання пам’ятці статусу національної, після чого вона б перебувалана балансі Міністерства. Кличко, як і завжди побоюючись перейти дорогу забудовникам (а в цьому випадку це Кравець – друг Льовочкіна і завгосп Януковича), для відводу очей надав пам’ятці статус місцевого значення, через що вона донині в залежності від міської влади.

Як виявилося згодом, Міністерство культури ще в 2017 та повторно в 2018 році зверталося до Кличка, аби київська міська влада передала вулицю на Поштовій під захист Міністерства. Але і тут вони продемонстрували відсутність будь-яких цінностей, окрім засліплюючого бажання наживи. На свого листа Мінкульт відповіді не отримало і по сьогодні.

Тепер нам всім обіцяють, що буде створено музей, але на базі ТРЦ. Тобто стародавній об’єкт історико-культурної спадщини можна буде побачити у вікно із торгівельного центру.

Найважливіше, що турбує громаду сьогодні, так це те, як можна змусити бездіяльну владу вжити достатньо заходів для передачі вулиці на Поштовій Міністерству і її музеєфікації. Саме про це і говорили з Євгеном Нищуком.

19 липня відбудеться консультаційна нарада при управлінні КМДА з питання саме передачі об’єкту до Мінкульту.

Нагадаю також що Верховна Рада нещодавно проголосувала Постанову про створення музею «Центр Середньовічного міста» на Поштовій, до якої слушними правками долучилися «свободівці» разом з активістами. Деталі тут (https://www.facebook.com/Y.V.Levchenko/videos/1255144517950289/ ).

Ми зробимо все можливе, аби не дозволити черговому другу Кличка знищити історико-культурне надбання всього українського народу.
Кияни, приєднуйтеся!

Gepostet von Кутняк Святослав am Mittwoch, 11. Juli 2018

Джерело: Святослав Кутняк