Депутат Київради Святослав Кутняк

Історія «Бонвояжу», або Як через безгосподарність міської влади тисячі киян на Татарці лишаються заручниками приватного монополіста

На сьогодні більше сотні будинків на другий тиждень опалювального сезону залишаються без опалення! Серед киян постраждалих від безгосподарності кличківської влади й тисячі мешканців Татарки, які вже роками є заручниками приватної котельні «Бонвояж», власники якої роками шантажують своїх клієнтів і навідріз відмовляються від виконання своїх обов’язків, але при цьому, попри наші з Юрієм Левченком постійні вимоги, кличківська влада ніяк не хоче вирішити цю не надто складну проблему.

І ось вчора вкотре приймав участь в нараді саме по цьому питанню.

Нарада відбувалася в кабінеті Пантелеєва, заступника мера з питань ЖКГ, де також були присутні представники приватної котельні. Останні відкрито шантажували і вимагали від міста неможливих умов в договорі: штрафні санкції, передоплату, пеню тощо в обмін на підключення людям тепла. Як представник громади я наполягав на негайному підключенні опалення для будинків та школи.

Тож на нараді погодили надати власникам котельні день на виконання договірних зобов’язань.

Також важливим питанням, яке нам вдалося погодити, є заміна підприємства, що надсилає мешканцям платіжки. До цього часу люди отримували їх від Керуючої компанії, що є цілковитою маячнею, тому було погоджено передачу цих обов’язків на комунальне підприємство «Київтеплоенерго», яке є профільним з питання опалення та гарячої води.

Але стратегічно проблема лишається, бо Кличкові, як завжди, плювати на те, як живуть люди в місті, в якому він обрався до влади. Він, його виконавча влада та фракція, які він очолює, не робили нічогісінько, аби бодай якось СТРАТЕГІЧНО вплинути на проблему та раз і назавжди позбутися потреби в послугах цієї приватної котельні.

Я із року в рік на сесіях Київради пропонував численні правки до бюджетів міста, які могли би вирішити цю проблему ще кілька років тому. Зокрема, перепідключити будинки та школу, які залежать від «Бонвояжу» до комунальної котельні. Особисто був присутній та запрошував громаду Татарки на засідання бюджетної комісії, писав звернення, запити, вибивав кошти з бюджету на перекладку мереж до комунальної котельні, але, врешті-решт, кличківська більшість депутатів в залі не цікавиться умовами життя мільйонів мешканців міста. Тому поки що, через позицію більшості, нам вдалося «вибити» в бюджеті цього року лише 1 млн грн на перекладку мереж. Звісно, цієї суми не досить для всієї перекладки, але її досить, аби розробити проект і наступного року розпочати перепідключення. Але для цього необхідно, щоби депутати дослухалися до наших пропозицій з громадою й заклали кошти вже на самі роботи! Але, на жаль, кияни з такою владою не можуть мати жодних гарантій на завтра.

Поки що, в результаті наради, сьогодні представники КП «Київтеплоенерго» уклали договір з котельнею й уже «Київгазом» здійснюються роботи з розпломбування «Бонвояжу». Про це мені кілька годин тому повідомили з КП «Київтеплоенерго», тож завтра очікуємо на тепло в житлових будинках та школі.

Але ми з Юрієм Левченком та фракцією ВО «Свобода» в Київраді продовжуємо тиснути на владу аби нарешті стратегічно вирішити це питання й звертаємося до потерпілих киян приєднуватися до цієї справи, бо без тиску громади малоймовірно, що питання буде по-справжньому вирішене й до наступної зими…

Джерело: Святослав Кутняк