Святослав Стеценко, військовий експерт

Поки порохолюби на чолі з самим ПОПом камлали про переможні Мінські договорняки, яким нема альтернативи, Путін і Європа продовжували ділові стосунки, які грунтуються на реальних інтресах і реальних можливостях.

На відмінність від Московії, припорошена Україна не запропонувала нічого вигідного або цікавого ні Європі, ні США, щоби ті були на нашому боці у війні. Навпаки, Україна під галас з вимогами міжнароних санкцій відновлювала торгівлю з Московією, яка дещо просіла в 2014 році. Всі хазяї України, зокрема і Ахмєтов, і Пінчук, і вже навіть Коломойський дуже хочуть заробляти на бізнесі з Москвою, і для того готові на будь-що.
І тепер і «європейські партнери», зокрема Макрон, і Путін, і хазяї України вимагають від Зеленського виконувати ті Мінські догворняки, які вигідні всім за винятком українців. Логічно вимагають: самі ініціювали, самі підписали, самі весь час волаєте, що альтернативи нема – то виконуйте.
Альтернатива злягання під Москву за Мінськими договорняками у українців одна – ставати подібними до їзраїльтян в захисті рідної землі. Пропонувати воєнний союз США. Чи готові до того більшість українців? Не готові. Чи готовий до того пан Зеленський? Недовго залишилося, щоби зробити остаточні висновки.

І дуже влучно зауважив Vladislav Olenchenko про те, що вийти із Мінських договорняків можливо у тому разі, якщо визнати їх зрадницькими. Треба посадити того, хто винен у тій зраді, хто їх уклав.Так само як колись Франція посадила Петена, який уклав колаборантську угоду з гітлерівською Нічеччиною, щоб «встановити мир» і «не гинули люди».

Джерело: Святослав Стеценко