Світлана Заліщук, народний депутат України
Світлана Заліщук, народний депутат України

Гепрокурор Віктор Шокін продовжує шокувати американських партнерів.

Поспілкувалася з американськими колегами й розділяю їхнє обурення. На прохання української Генпрокуратури Сполучені Штати Америки пропонують допомогу в рамках міжнародного співробітництва — зокрема, й у справі повернення та конфіскації майна чиновників попереднього режиму. Але генпрокурор відмовляє у відрядженні до Вашингтона своєму заступникові — бо це Віталій Касько.

Тому що не треба було чіпати «діамантових прокурорів». Чи яка формальна відповідь?

Я з’ясувала, що це вже — п’ята відмова Віталієві Каську, який за посадою відповідає в ГПУ за міжнародне співробітництво. Його запрошують європейські та американські колеги, які намагаються допомогти Україні з її купою питань, які можна вирішити лише в межах співпраці з багатьма міжнародними структурами.

Так само було відхилене запрошення Ради Європи та  профільної антикорупційної організації OECD.

Рішення про відставку перезріло.

Нижче переклад та офіційний лист із американського посольства до Генпрокуратури.

«Пане генеральний прокуроре, я дуже розчарований вашою відмовою надати можливість заступнику генпрокурора Віталію Каську долучитися до української делегації високого рівня, яка мала відвідати Вашингтон у січні.

Як ви знаєте, делегація планувала зустрітися із низкою високопосадовців із міністерства юстиції та закордонних справ США. Одна з важливих тем цієї зустрічі — міжнародне співробітництво. Пан Касько у ГПУ відповідає за міжнародну співпрацю, конфіскацію активів та повернененя їх до України. Тому його участь у зустрічі є вкрай важливою.

Ви неодноразово просили США про допомогу. Водночас, коли ми пропонуємо таку унікальну можливість для ваших експертів — ви відмовляєте панові Каську.

На цих зустрічах також планувалося обговорення з американськими візаві політики та практичних кроків у здійсненні антикорупційних реформ. Заборона панові Каську долучитися до делегації можете перешкоджати просуванню зусиль у втіленні цих реформ.

Сподіваюся, що ви переглянете рішення і надасте змогу панові Каську взяти участь у зустрічах у Вашинггтоні».

Посольство США

БЕЗ КОМЕНТАРІВ