Крістін Лаґард озвучила основні ризики – протекціоністська риторика і посилений тиск на ринки

Міжнародний валютний фонд закликає лідерів держав розв’язати свої торговельні протиріччя та попереджає, що ризики в світовій економіці почали матеріалізовуватися, а це може означати імовірність погіршення прогнозу її зростання. Про це заявила очільниця МВФ Крістін Лаґард, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна.

«Шість місяців тому я вказувала на хмари ризику на горизонті, а зараз деякі з цих ризиків почали матеріалізуватися», – заявила вона.

Глава МВФ віднесла до таких ризиків протекціоністську риторику, яка почала перетворюватися на «реальні торгові бар’єри», а також посилений тиск на ринки, що розвиваються – його спричинило зміцнення долара США і жорсткість грошово-кредитної політики.

Лаґард також попередила: якщо країни світу не розв’яжуть свої торговельні протиріччя, то можливі наслідки у вигляді корекції фондових ринків, різких коливань валютних курсів і ослаблення потоків капіталу.

Прогноз МВФ щодо світової економіки оприлюднять у звіті World Economic Outlook 9 жовтня перед щорічним засіданням МВФ на індонезійському острові Балі.

У липні МВФ очікував, що глобальний ВВП зросте на 3,9% цього року і на стільки ж – в наступному.

Як відомо, США запровадили нові мита на товари з Китаю, мотивувавши це протекціоністською політикою Пекіна.

У відповідь Китай підготував перелік заходів у відповідь, що торкнуться близько 40% американського імпорту. Зокрема, мита можуть підняти на продукти харчування, автомобілі та літаки.

Варто зазначити, що торговельний конфлікт між двома найбільшими економіками світу може стати найзапеклішим у новітній історії.