Тягнибок: домогтися введення миротворців на прийнятних для України умовах за чинної влади неможливо

Росія має право вето в Раді Безпеки ООН, тому невигідний для неї формат введення миротворців на Донбас не матиме шансу на реалізацію. Про це заявив лідер партії «Свобода» Олег Тягнибок, коментуючи для видання Вголос результати Мюнхенської безпекової конференції.

«Слід пам’ятати, що Росія має право вето в Раді Безпеки ООН. А якщо хоч одна країна ветує рішення, то його не ухвалюють. Відповідно, якщо пропонуватимуть невигідний Московії формат введення миротворців, то вона однозначно його заветує. З цього висновок: будь-що, про що домовляться, буде виключно на умовах Кремля, а не на умовах України», – підкреслив націоналіст.

За його словами, чинна влада провалила зовнішню політику держави: «Світові вже так набридла війна в Україні, що вони готові вирішити це хоч би на умовах Москви ‒ тільки б це нарешті завершилося. І знаєте чому? Бо світ побачив, що з Україною не можна мати справи. Тут і корупція, і політичні переслідування, і невміння влади тримати слово. Тому я скептично ставлюся до реальних ‒ не декларативних ‒ результатів Мюнхенської конференції».

Тягнибок переконаний: домогтися введення миротворців на прийнятних для України умовах можливо, однак не при нинішній владі.

«Якби ми зараз перенеслися в постмайданівський період, коли віра в Україну була іншою, це було б цілком реально. Є інформація, що влада готує дострокові парламентські вибори вже на цей рік. Припускаю, що під час вибрів вона буде піаритися на тих самих миротворцях. Бо ще не буде результату дій миротворців, але буде запущений процес. Мовляв, ми боролися-боролися – і ось нарешті! Навіть якщо нам дадуть всього сотню миротворців…».

Читайте: АП готує парламентські вибори на кінець літа – Тягнибок