Експерти Світового банку оприлюднили доповідь «Глобальні економічні перспективи»

Нова фінансова криза може спіткати світову екноміку вже у 2018 – 2019 роках. Такий невтішшний прогноз зробили експерти Світового банку, передає Укрінформ.

За словами в.о.головного економіста СБ Шантаянана Девараджана, останні півстоліття глобальні рецесії відбувалися раз на десятиліття, а з моменту останнього спаду (2009 року) минуло десять років. При цьому поточна оцінка зростання світової економіки в цифрах виглядає непогано.

Зазначається, що світовий ВВП в 2018-2019 роках, судячи з цифр, зростатиме на 3%. Але прогнози виглядали оптимістичними і перед початком попередньої рецесії в 2008-2009 роках.

У доповіді СБ «Глобальні економічні перспективи» наголошується: моделі банку демонструють, що ймовірність погіршення економічної ситуації вище, ніж можливість її поліпшення.

Якщо раніше СБ очікував зниження темпів зростання світового ВВП, то зараз економісти говорять і про різке гальмування. Його, зокрема, можуть спровокувати викликані протекціоністською політикою торговельні війни (наприклад, між США і Китаєм), дефолт за борговими зобов’язаннями на якомусь з великих ринків, що розвивається, а також різке посилення кредитно-грошової політики в США з подальшим зростанням процентних ставок.

У доповіді акцентується увага і на більш високому рівні заборгованості в порівнянні з тим, що спостерігався до кризи 2008 року – тому більшість країн світу вразливі до різких змін у кредитно-грошовій політиці США. Ризик дефолту може тільки збільшитися через посилення кредитно-грошової політики, відтоку капіталу з країн, що розвиваються, у бік розвинених і різкого знецінення валют.

Ризики несуть і геополітичні фактори – напружена ситуація на Корейському півострові, на Близькому Сході та у відносинах Росії з США та Європою, а також політичні зміни – зростання впливу популізму, антиглобалістські настрої і «поляризація громадської думки».