Ожиріння
До 2025 року від ожиріння будуть страждати 18% чоловіків і 21% жінок

Число людей на планеті, які страждають від ожиріння, перевищило кількість тих, хто має недостатню вагу. А це означає, що шансів у програми глобальної боротьби з ожирінням, яка розрахована до 2025 року, практично немає. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в медичному журналі Lancet, передає ВВС.

У дослідженні наголошують, що з 1975 по 2014 роки дорослих, що страждають від надмірної ваги, побільшало зі 105 до 641 млн. осіб. Частка огрядних чоловіків за цей час потроїлася, а жінок – подвоїлася.

Якщо тенденція збережеться, то до 2025 року від ожиріння страждатимуть 18% чоловіків і 21% жінок.

Лікарі характеризують ожиріння як стан, при якому індекс маси тіла (ІМТ, відношення маси тіла до квадрату зросту) перевищує 30.

Науковці зазначають, що найбільше огрядних людей мешкає у Китаї. В країні від надмірної ваги страждають 43,2 млн. чоловіків і 46,4 млн жінок. На другому місці –США.

Фахівці вважають, впоратися з цією проблемою можна. Вони пропонують владі взятися за регулювання цін на продукти, які провокують ожиріння, а натомість зробити доступними так звані здорові продукти.

Зазначимо, уряд Великої Британії вже робить кроки у цьому напрямку. Зокрема, там планують ввести податок на цукор, щоби зробити дорожчими газовані безалкогольні напої. Кожна п’ята дитина в країні страждає від ожиріння, адже малеча є основним споживачем напоїв із високим вмістом цукру.

Своєю чергою, є і противники таких нововведень. Вони вважають, що державі не варто диктувати людям, що їм їсти, а нові податки не розв’яжуть проблем.

Нагадаємо, торік ВООЗ представила доповідь, у якій йшлося про те, що до 2030 року у Великій Британії 75% чоловіків і понад 60% жінок страждатимуть від ожиріння.

Читайте: Зайві кілограми спотворюють сприйняття реальності