Згідно зі звітом, валюти країн-сировинних експортерів, до яких він відніс і Україну, зміцнилися, а інфляція відступила

Світовий банк опублікував звіт під назвою «Глобальні економічні перспективи «Крихке відновлення». Згідно із документом, банк поліпшив прогноз зростання валового внутрішнього продукту України в 2018 році з 3% до 3,5%, а в 2019 році – з 3% до 4% в порівнянні зі своїми оцінками в січні. Про це повідомляє Тиждень.ua.

«В Україні зусилля уряду щодо стабілізації, що підтримуються міжнародними фінансовими інститутами, і дуже хороший урожай привели до виразного зростання в 2016 році в 2,3% після сукупного падіння на 15,8% в 2014-15 роках в результаті геополітичної напруженості з Росією», – наголошується у звіті.

СБ вказав, що в цілому валюти країн-сировинних експортерів, до яких він відніс і Україну, зміцнилися, а інфляція відступила. Ціни на сировинні товари стабілізувалися, а довіра зросла, що дозволило пом’якшити монетарну політику.

Серед факторів, що стримують зростання в таких країнах, як Україна, Казахстан, Бразилія, Росія, СБ називає значно погіршені баланси домашніх господарств. Банк також вказав на транспортну блокаду неконтрольованих територій на Донбасі, яка призвела до слабких даних промислового виробництва.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ