Рівень бідності в країні залишається все ще вищим, ніж був до кризи 2014-2015 років

За рівнем ВВП на душу населення Україна залишається однією з найбідніших країн регіону. За цим показником країна перебуває на рівні Молдови, Вірменії та Грузії. Про це йдется в доповіді Світового банку.

Зазначається, що рівень бідності в країні все ще вищий, ніж був до кризи 2014-2015 років. При цьому темпи зниження бідності занадто низькі, щоби громадяни могли вийти на рівень доходів сусідніх європейських країн.

За час кризи економіка України скоротилася на 16 відсотків. У 2016-2017 роках зростання піднялося до рівня 2,4 відсотка, а в 2018 році – вже до 3,3 відсотка.

Як зазначається в доповіді, щоби знизити рівень бідності, «необхідне більш швидке економічне зростання впродовж тривалого періоду часу».

За оцінками Світового банку, за нинішніх темпів економічного розвитку України знадобиться 50-100 років, щоби вийти на рівень розвинених європейських країн. Так, щоби вийти на рівень Німеччини, знадобиться 100 років, а Польщі – 50 років.

Щоби прискорити процес, країні рекомендували продовжувати реформи, розширювати можливості зовнішньої торгівлі і зміцнювати економічні інститути.