Петро Олещук наголосив, що виборці націоналістів – відповідальні та мобілізовані

Об’єднані сили націоналістів, що йдуть на парламентські вибори у списку партії «Свобода», подолають 5% виборчий бар’єр завдяки явці своїх виборців. Про це в інтерв’ю «4 каналу» сказав політолог Петро Олещук, передає Вголос.

«На виборах влітку явка буде традиційно низькою. А явка виборців націоналістів буде близькою до 100%, бо вони дуже відповідальні та мобілізовані. Зважаючи на це, «Свобода» справді може подолати 5% бар’єр», – зазначив Олещук.

За словами експерта, на користь «Свободи» зіграє також об’єднання всіх націоналістів в один список: «Всі звикли, що націоналісти не об’єднуються майже ніколи. Зараз є певна тенденція, яка цю ситуацію перекриває. Вони об’єдналися, внаслідок чого отримали потужний список і потужну першу п’ятірку, де представлені всі відомі діячі націоналістичного руху останніх років – Тягнибок, Білецький, Ярош, Тарасенко, Кошулинський».

«У переважної більшості політичних сил списки є ситуативними, вибудуваними винятково на нинішньому електоральному моменті, із великою кількістю випадкових людей, чого не можна сказати про «Свободу». У них фактично весь список складається із людей, які пройшли із націоналістами тривалий шлях. Тобто вони не змінювали своїх ідеологічних уподобань, як були українськими націоналістами, так ними і залишаються», – додав Олещук.

Нагадаємо, ВО «Свобода», «Національний корпус», «Правий сектор», «Державницька ініціатива Яроша», Організація українських націоналістів та Конгрес українських націоналістів йдуть на вибори до Верховної Ради спільним списком.  14 червня вони представили першу десятку списку кандидатів у народні депутати.

Очолює список лідер партії «Свобода» Олег Тягнибок. Другий – лідер «Національного корпусу» Андрій Білецький; третій – командир Української добровольчої армії Дмитро Ярош; четвертий – голова «Правого сектора» Андрій Тарасенко; п’ятий – віце-спікер Верховної Ради України VII скликання, голова секретаріату ВО «Свобода» Руслан Кошулинський.