Мітингувальники вимагають ухвалення закону «Про визнання добровольців учасниками бойових дій, їх соціальний і правовий статус»

Під стінами Верховної Ради представники партії «Свобода» та добровольчі батальйони 19 квітня влаштували пікет. Вони вимагають ухвалити законопроект №7190 про визнання бійців, які добровільно пішли захищати Україну від окупантів на Донбасі, учасниками бойових дій. Про це пише Вголос.

«Абсолютно неприйнятно, що держава не визнає добровольців, які її захищали. І ще більш неприйнятно те, що це відбувається у цій Верховній Раді через якісь дивні політичні ігри», – зазначив під час мітингу співавтор законопроекту, нардеп Юрій Левченко.

Раніше Левченко повідомив, що проект закону «Про визнання добровольців учасниками бойових дій, їх соціальний і правовий статус» був зареєстрований ще 10 жовтня 2017 року.

«Цей проект розроблений спільно з волонтерами та ветеранами й потрібен, щоб нарешті виправити божевільну ситуацію, коли сьогодні тисячі Героїв, які першими пішли на фронт і захищали Україну, досі не визнані державою. І питання ж тут навіть не в пільгах, питання в самому принципі! Проте, олігархічна більшість вже півроку блокує розгляд цього законопроекту, плюючи, зокрема, на ЗАКОН України «Про Регламент Верховної Ради України», – написав нардеп у Фейсбуці.

ПІДТРИМАЙТЕ ДОБРОВОЛЬЦІВ! ПРИХОДЬТЕ ПІД ПАРЛАМЕНТ 19.04 О 10 ГОДИНІ!

ПІДТРИМАЙТЕ ДОБРОВОЛЬЦІВ! ПРИХОДЬТЕ ПІД ПАРЛАМЕНТ ЗАВТРА (19.04) О 10 ГОДИНІ!Ще десятого жовтня 2017 року ми зареєстрували Проект Закону про визнання добровольців учасниками бойових дій, їх соціальний і правовий статус (7190 http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62705).Цей проект розроблений спільно з волонтерами та ветеранами й потрібен щоб нарешті виправити божевільну ситуацію, коли сьогодні тисячі Героїв, які першими пішли на фронт і захищали Україну, досі не визнані державою. І питання ж тут навіть не в пільгах, питання в самому принципі!Проте, олігархічна більшість вже півроку блокує розгляд цього законопроекту, плюючи, зокрема, на ЗАКОН України "Про Регламент Верховної Ради України". (Детальніше тут: https://www.facebook.com/Y.V.Levchenko/videos/1141394232658652).Такій поведінці складно знайти якесь раціональне пояснення.Можливо їм просто дуже не подобається основний автор-доповідач цього законопроекту? Нема питань – я публічно заявив (і цим дописом вкотре підтверджую), що готовий щоб цей проект був проголосований з якимось іншим доповідачем, мені головне результат, а не піар. Про це я, зокрема, казав і Андрію Парубію, який порушує Регламент не виставляючи цей законопроект на обговорення.Але вони й далі блокують цей проект. Проте тепер, після підняття суспільного резонансу, кілька днів тому Третьяков (вічний "любий друг" будь-якої олігархічної влади, який сьогодні керує Комітетом Верховної Ради України у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю, й який якраз і є одним з основних "саботажників" нашого законопроекту) реєструє й піарить свій проект, який НІБИТО покликаний вирішити цю ж проблему. І якщо б це справді було так, то біс з ними, з тими шулерами, головне щоб добровольців визнали…АЛЕ цей його проект насправді пропонує фактично законсервувати сьогоднішню ситуацію, прописуючи такий механізм визнання добровольця, який для переважної більшості нереальний.Отже, очевидно, що без серйозного суспільного тиску, ця олігархічна більшість у Верховній Раді не проголосує за справжнє визнання добровольців.Тому я приєднуюсь до заклику Об’єднання Добровольців (http://dobrovoltsi.org.ua/news/dopoky-hloptsi-zahyschayut-nas-v-okopah-zahystymo-jih-tut-piket-verhovnoji-rady-ukrajiny-na-pidtrymku-zakonoproektu-7190/ http://dobrovoltsi.org.ua/news/pidtrymaj-dobrovoltsiv-pryhod-pid-parlament-19-kvitnya-o-10-hodyni-zahystymo-tyh-hto-zahyschaje-nas-na-fronti/) і закликаю всіх прийти під Верховну Раду завтра (19.04.2018) о 10:00 та вимагати визнання наших Героїв!

Gepostet von Юрій Левченко am Mittwoch, 18. April 2018