Депутат Київради Святослав Кутняк

Гляньте на ці фото – ще тиждень тому тут було більше сотні дерев, а зараз – купи сміття й пустка. Це робота забудовника, що незаконно розпочав підготовчі роботи. На чотирьох земельних ділянках в 4,20 гектари Татарки будуватимуть житлово-офісний багатоповерховий комплекс. Але ці ділянки непридатні для багатоповерхової забудови. Спочатку за генпланом Києва – це були зелені зони та садибна забудова (не більше трьох поверхів), але в 2007-му році Черновецький протягнув через Київраду рішення про зміни до Генплану про зміну призначення ділянок. На сьогодні вже Кличко сприяє цій незаконній забудові.

Після Революції Гідності комісія Київради переглядала незаконні рішення Черновецького і цей об’єкт теж потрапив у поле зору комісії. Тому в 2014-му році Київрада розірвала зі забудовником договір оренди – формально через несплату платежів. Але через недостатню доказову базу, по суті недопрацювання Київради (або свідомо), забудовник виграв судовий процес в усіх інстанціях. І на днях почав готуватись до забудови – випилювати дерева, готувати майданчик і завозити будівельну техніку.

Місцеві мешканці звернулись до мене по допомогу і вчора (6 квітня – ред.) провели зустріч з більш як 50-ма жителями Татарки, які показали готовність боротись за свій мікрорайон. І сьогодні (7 квітня, – ред.) я з помічниками та активом громади прийшли на місце, де побачили цей апокаліптичний пейзаж. Забудовник не отримав картку порушення благоустрою, не має дозвіл на вирубку від «Київзеленбуду», не встановив паркан навколо ділянок і т.д. Ми тричі (!!!) викликали поліцію, представники якої складали протоколи на представників забудовника. Та користі з цього було мало – лише будівельники на час присутності поліції припиняли роботи.

Більше 5 годин (!!!) ми бігали за робітниками, що вперто продовжували роботи попри втручання поліції. Довелось звести імпровізований заслін на єдиному під’їзді для будтехніки, щоб виграти трохи часу.

У висновку – весь день убили на одну незаконну забудову Татарки, але таки прогнали забудовників. А таких об’єктів тільки у Шевченківському районі – більше 20-ти! На все просто фізично не вистачає сил. Натомість наглість, безпринципність і «апетити» забудовників лише зростають. Наша команда не справлялась би без підтримки мешканців району, але для успішної боротьби за збереження комфортного і не забитого свічками Києва треба максимальні зусилля мешканців, всієї громади.

Джерело: Святослав Кутняк

БЕЗ КОМЕНТАРІВ