Депутат Київради Святослав Кутняк

Після того як земельна комісія Київради продовжила договір оренди під забудову ділянки на вул. Половецькій, 25/27-29 голосами кличковської більшості, ми не припиняємо шукати шляхи вирішення питання, яке з часом тільки загострюється. Нагадаю: земельні ділянки, загальною площею 0,23 га за вказаною адресою були передані в оренду Торговому представництву Республіки Таджикистан в Україні в 2007 році. Орендар не користувався земельною ділянкою впродовж терміну оренди, більш того подання клопотання про поновлення договору оренди відбулося з грубим порушенням строків, визначених законодавством. Так, законодавство передбачає подання клопотання не пізніше одного місяця до спливу строку договору оренди, втім клопотання на оренду ділянки на вул. Половецькій, 25/27-29 було подане лише через три роки, що очевидно порушує строки!

Тоді земельна комісія впритул не побачила даного порушення. Натомість на численні звернення громади мною був підготовлений проект рішення щодо відмови в поновленні договору оренди. Але, на жаль, земельна комісії не підтримала його, наплювавши на право мешканців Татарки самостійно вирішувати, що повинно бути біля їхніх будинків. Саме після цього, незважаючи на заклики фракції ВО «Свобода» щодо недопущення конфлікту з громадою, Кличко особисто підписав новий договір оренди, тим самим надавши недобросовісному орендареві повноцінне право всупереч порушенню закону будувати чергову свічку житлового призначення. Всі «аргументи» про буцімто торгові зв’язки виглядають смішно, адже всі розуміють, що оренди двоповерхової будівлі для функціонування торгового представництва було би досить. Очевидно, що на даній території планується будувати багатоповерховий житловий будинок з поверховістю 20+.

Втім, справжнє протистояння громади та забудовника почалося позаминулого тижня. 6 жовтня ми з мешканцями власними силами з 4-ї години ранку стримували невідомих осіб, так званих представників благоустрою. Дані особи прибули на ділянку з метою вивезти існуючі гаражі, паралельно розікравши майно, яке там знаходилося. Загалом 13 заяв були прийняті поліцією разом зі слідчо-оперативною групою. Даними гаражами громада користується близько 30-ти років. Більше того, ще в 1992 році був офіційно зареєстрований гаражний кооператив «Коперник» і, захищаючи приватну власність мешканців, нам довелося спорудити барикаду та майже півдня протистояти невідомим «тітушкам благоустрою».
Але продовження історії набрало зовсім інших обертів. Вже за кілька днів, 10 жовтня, було наочно продемонстровано справжню діяльність Департаменту благоустрою. Цього разу о 3-й годині ранку (!) на ділянку прибуло втроє більше «тітушок», які негайно приступили до вирізання майна громади. Ми з мешканцями, яких було більше ста осіб, починаючи з 4 ранку згуртувалися проти силового захвату ділянки. Спільними зусиллями в ході майже десятигодинних сутичок нам і вдруге вдалося зупинити знищення громадського майна. Втім, така перемога нам далася не просто: «тітушки» били мешканців, в тому числі і жінок, навіть наїжджали вантажною машиною, втім бездіяльна поліція лише ходила колами, склавши за спинами руки.
І ще дуже важливий аргумент: є рішення Вищого спеціалізованого суду України від 20 лютого 2013 року, який відмовив у задоволенні позову «таджиків» і повернув справу на першу інстанцію, заборонивши зносити майно, тобто гаражі.

Зрозуміло, що діяти потрібно рішуче і тому ми з народним депутатом Юрієм Левченком 12 жовтня провели зустріч з громадою, аби визначити шлях вирішення даного питання. Очевидно, що ми мусимо зробити все можливе, аби відновити справедливий стан речей: повернути громаді право користуватися землею та не допустити будування 25-поверхівки на ділянці, користуватися якою орендар не має законного права, не говорячи вже про ДБН і здоровий глузд, оскільки в міжквартальний проїзд, до того ж, на колектор вліпити таку свічку – це треба бути як мінімум не притямі.

Потрібно розуміти, що лише мешканці можуть вирішувати: бути гаражам, забудові чи скверу. За відсутності гаражів чи з їх наявністю – факт незаконного подовження договору оренди залишається фактом.

Ба, більше, щоби розставити всі крапки над «і» – ми, як і мешканці мікрорайону Татарка, не виступаємо за гаражі, ні! Ми виступаємо проти чергового незаконного будівництва у серці Татарки. Саме тому, аби стратегічно вирішити це питання, потрібно розірвати договір із забудовником. Рухаючись в цьому напрямку, мешканці зібрали сотні підписів про недопущення там будівництва. Мешканці вже більше 20 років намагаються офіційно оформити користування землею під гаражним кооперативом, втім, перед ними зачиняють двері кабінетів, залишаючи ділянку під загрозою незаконної забудови. Окрім того, мешканці не відкидають навіть ідеї створення скверу, що свідчить не про глухі наміри користуватися ділянкою виключно під гаражі, а про об’єктивне розуміння загрози, яку несе будівництво чергової «свічки». Ми впевнені, що з такою активною громадою тут ніколи нічого не побудують всупереч її волі.

Gepostet von Кутняк Святослав am Donnerstag, 19. Oktober 2017

Джерело: Свтослав Кутняк