В СБУ наголосили, що суб’єктом злочину є службова особа – носій державної таємниці

Служба безпеки України проводить досудове слідство за фактом розголошення державної таємниці. Матеріал із такою інформацією був опублікований виданням «Українська правда» 24 січня 2017 року. Водночас силовики на мають наміру перешкоджати роботі журналістів, адже вони не є суб’єктом злочину. Про це на своїй сторінці у Facebook написала речниця СБУ Олена Гітлянська.

«Слідчий відділ Головного управління СБ України у Києві та області здійснює досудове слідство за фактом скоєння злочину, передбаченого ч. 1 ст. 328 (розголошення державної таємниці) Кримінального кодексу України. Кримінальне провадження зареєстроване за фактом розголошення службовими особами одного з органів державної влади України відомостей, що містять державну таємницю. Матеріал із такою інформацією був опублікований 24.01.2017 на сторінках Інтернет-видання «Українська правда», – йдеться у повідомленні.

В СБУ наголосили, що суб’єктом злочину є службова особа – носій державної таємниці.

«Служба безпеки України не має на меті перешкоджати діяльності Інтернет-видання «Українська правда» та його журналістів», – уточнила Гітлянська.

Слідчий відділ Головного управління СБ України у Києві та області здійснює досудове слідство за фактом скоєння злочину, …

Posted by Гітлянська Олена on Friday, September 15, 2017

Нагадаємо, 14 вересня слідчий СБУ вручив головному редактору «Української правди» Севгіль Мусаєвій лист з вимогою видалити січневу статтю про зрив державної програми реформування оборонно-промислового комплексу, оскільки служба вбачає в матеріалі розголошення держтаємниці.

15 серпня перед виступом на міжнародному форумі YES президент Петро Порошенко назвав візит СБУ до видання «категорично неприпустимим» випадком.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ