«Скоріше позитивно» до глави Білого дому в квітні ставляться 13% громадян РФ, а в березні таких було 38%

Упродовж останнього місяця ставлення росіян до американського президента Дональда Трампа різко погіршилося. Якщо у березні лише 7% громадян Росії ставилися негативно до глави Білого дому, то в квітні їхня кількість зросла до 39%. Про це свідчать дані опитування Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦИОМ).

Разом з тим, «скоріше позитивно» до Трампа в квітні ставляться 13%, а в березні таких було 38%.

Щодо емоційного  сприйняття американського лідера в квітні переважають недовіра (31%), розчарування (19%) або байдужість (29%). У порівнянні з березнем повагу, симпатію та надію сьогодні до нього відчувають значно рідше.

Крім того, на думку росіян, в останній місяць російської-американські відносини погіршилися: якщо в березні відповідний індекс дорівнював -45 п., то в квітні – вже -68 п.

42% опитаних вважають відносини Росії та США напруженими, 28% – прохолодними, 12% – ворожими.

Збройний конфлікт Росії, США та НАТО більшості росіян (63%), як і раніше, здається неможливим або вкрай малоймовірним, однак частка тих, хто вважає війну можливою (або такою, що вже йде), досягла 30%.

Оптимізм щодо майбутнього спілкування Москви і Вашингтона також помітно знизився: якщо в березні поліпшення в дво- трирічній перспективі очікували 58%, то сьогодні – 34%. Негативний прогноз дають 15%, ще 38% – вважають, що ситуація не зміниться.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ