Голова Асамблеї підтвердив, що обговорював питання зміни регламенту ПАРЄ з російськими представниками

Голова Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аґрамунт, відомий своєю проросійською риторикою, вчергове заявив, що делегація РФ має повернутися в ПАРЄ. Про це він сказав в інтерв’ю російському виданню ТАСС.

«Я твердо переконаний, що наша асамблея – це 47 членів, а не 46», – сказав він та додав, що з часу свого обрання головою Асамблеї в 2016 році «не шкодував ні часу, ні сил на те, щоби зберегти відкритим канал діалогу з російським парламентом».

За словами Аґрамунта, щойно Держдума представить делегацію РФ на асамблеї, їхні повноваження будуть розглянуті.

Крім того, голова ПАРЄ підтвердив, що кілька разів обговорював питання зміни регламенту органу з російськими представниками.

«Я обговорював це питання з російськими представниками, на найвищому рівні, кілька разів. Вони визначили низку питань, які потребують ретельного вивчення, зокрема, реформу регламенту асамблеї – питання, яке безпосередньо впливає на перспективу повернення російської делегації. Я завжди говорив, що ці важливі питання повинні обговорюватись між 47 національними делегаціями та в рамках глобального і всеосяжного процесу», – наголосив він.

Нагадаємо, у 2014 році ПАРЄ ухвалила резолюцію та позбавила російську делегацію права голосу на рік через анексію Криму. У відповідь російська делегація припинила участь у роботі ПАРЄ. У 2016 та 2017 роках Росія не надіслала до Страсбурґа список своєї делегації  й тим самим уникла голосування, на якому мало б вирішитися питання щодо продовження припинення права голосу.

Як відомо, минулого року президент ПАРЕ Педро Аґрамунт виступив з ініціативою повернути Росію до Асамблеї. А вже цього року російська делегація в Парламентській асамблеї Ради Європи вимагала змінити правила, аби вона могла повернутися до роботи в Асамблеї.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ