Згідно з правилами гри, діти не повинні спати декілька днів та зобов’язані виконувати всі завдання куратора

Російська соцмережа «ВКонтакте» офіційно заборонена в Україні, однак певна кількість громадян знайшла шляхи для того, щоби обійти блокування. Батькам варто бути обережними – у «ВК» з’явилася нова гра на кшталт сумнозвісного «Синього кита», яка може бути небезпечною для життя та здоров’я дітей і підлітків. Про це пише TrueUA.

Гра має назву «Червона сова». Правила гри дуже нагадують «Синього кита», який з’явився у 2016 році і погубив сотні дитячих життів. Куратори «Червоної сови» також через соціальні мережі дають завдання. Крім того, вони змушують дітей не спати ночами заради загадкового призу у вигляді можливості побачити «сакральний світ,  непідвласний нікому» та зустрічі з «Червоною совою».

Гра – своєрідний поштовх дитини до суїциду шляхом шантажу, залякувань, вимагань інтимних фото тощо.

У соцмережі «ВКонтакте» налічується більше семи груп фанатів гри. Періодично їх блокують, але це не заважає авторам створювати їх знову.

Про небезпеку попередив і Уповноважений Президента України з питань дитини Микола Кулеба. За його словами, «Червона сова» набирає популярності серед українських дітей.

Він також описав механізм, згідно з яким зловмисники заманюють дітей у цю смертельну гру. Так, спершу діти у Мережі отримують посилання, за яким потрібно перейти (воно нібито викидає помилку). Завдяки цьому посиланню «куратори» дізнаються орієнтовну адресу, де проживає учасник гри. А потім, якщо дитина відмовляється виконувати якесь завдання, зловмисники її шантажують тим, що знають адресу і приїдуть до неї.

«Одні з основних завдань – постійно бути online, моментально відповідати на повідомлення кураторів, які вони надсилають 24/7, а також дивитися психоделічні відео посеред ночі (після цих відео дорослому можна посивіти, вже не кажу про те, що відбувається з психікою дітей). А ще аудіо з «потойбічного світу», – пише Кулеба у Facebook.

Жертвою «Червоної сови» ледь не стала 14-річна Лера з Києва. Дівчина одного дня не з’явилася вдома, а після кількох днів після зникнення її знайшли в Умані. За словами знайомих Лери, вона була у відчуженому стані, з порізами на руках, повністю розібраним на деталі телефоном та інструкцією у кишені для подальших дій.

НЕ СПАТИ 12 ДНІВ!В Україні набирає обертів нова суїцидальна гра «Червона сова». Принцип гри такий самий, як і у…

Gepostet von Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба am Mittwoch, 6. Dezember 2017