У квітні й травні очікуються зливові дощі

Українські синоптики прогнозують дощову весну – зі зливами та різкими перепадами температури. Про це повідомила завідувачка відділу кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів Українського науково-дослідного метеорологічного інституту НАН України Вазіра Мартазінова.

«Зараз дуже тепло, але тим не менш в найближчі дні, приблизно до 9-10 березня і майже до 20 числа, ми очікуємо різке похолодання. Далі, наприкінці березня, ми очікуємо різке підвищення температури», – розповіла фахівець-метеоролог.

За її словами, наприкінці березня та на початку квітня очікувана середньодобова температура буде вище 10 градусів – приблизно +14 +15.

«Наприкінці квітня слід очікувати похолодання. Але це похолодання не буде таким, що у всіх регіонах дасть заморозки, тільки в окремих – північних районах. Перша половина травня очікується дуже спекотна, температура повітря вдень буде вище 25 градусів, я думаю, до 30 буде доходити в окремі дні», – повідомила Мартазінова.

Проте в третій декаді ймовірне різке зниження температури, в окремих місцях на території України можливі заморозки.

«У червні ми очікуємо нестійку погоду: то дуже спекотно, то холодно. Природно, у всі ці переходи мають бути дощі».

Сильних опадів упродовж весни синоптики не очікують.

«У другій половині березня очікується похолодання, і тут можливі сильні дощі зливового характеру. До кінця місяця буде сухо. У квітні слід очікувати опади, але вони будуть змінюватися – то нема, то дуже активні. У травні буде непогано з опадами, дуже сильні зливові і часто. Що стосується червня, перша половина буде дуже спекотна, а ось друга половина повинна бути з хорошими зливовими дощами».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ