Останніми місяцями Росія заявляє про «поступове завершення сирійської кампанії». Лунають звіти про успішність місії, про знищення оплоту тероризму. Для видання InfA експерт аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Олійник прокоментував дійсні здобутки РФ у Сирії.

Насамперед експерт зазначив, що «ІДІЛ» дійсно майже розбито: «Ось тільки це не заслуга Росії, а результат активності нової адміністрації у Вашинґтоні. Натомість, тепер сунітська опозиція та курди можуть звернути всю увагу на кремлівського союзника Асада, власні сили якого давно закінчились, і без іранських «добровольців» та російської авіації його чекає швидкий крах».

З іншого боку, укладено перемир’я на півроку між «ІДІЛ» та курдами. Ісламісти програли і потребують часу для евакуації в інші регіони. Тепер курди за підтримки США зможуть успішніше протистояти шиїтам як в Іраку, так і Сирії, що б’є по інтересах Ірану – російського союзника. Натомість, бойовики «ІДІЛ» розпорошаться не лише по Лівії чи Афганістану, а й повернуться до своїх домівок, в тому числі до Росії та держав СНД. Показово, що минулого тижня біля Тбілісі відбулася сутичка грузинської поліції з бойовиками «ІДІЛ», що поверталися на Північний Кавказ, – зауважує Олійник.

«Сирійська авантюра по суті завершилася пшиком, до того ж Кремль посилив гостроту відносин з Туреччиною і частково – Саудівською Аравією. Та й Захід не пішов на зняття санкцій з РФ у «спільній боротьбі з ісламським тероризмом». Є ризик, що Москва спробує реабілітуватися на Донбасі».