Архієпископ Климент перебуває в поліції та чекає на адвоката

Російські силовики затримали архієпископа Сімферопольського і Кримського Православної Церкви України Климента (Куща) на автовокзалі в окупованому Сімферополі. Про це повідомили у прес-службі ПЦУ.

Станом на 13:40 Климент перебував у Центральному районному відділенні поліції, до нього прибув адвокат.

Климент також є головою Православної місії допомоги жертвам порушення прав людини і особам, позбавленим волі. Він планував відвідати судовий розгляд справи політв’язня Павла Гриба в Ростові-на-Дону.

Сам архієпископ у коментарі BBC повідомив, що слідчі хочуть допитати його у справі про пограбування міської церкви: «Враховуючи, що є рішення суду про те, що я можу відвідати Павла Гриба в СІЗО, я планував причастити його та сповідати. Але після того, як я сів до автобуса, підійшли поліцейські з чергової частини автовокзалу, попросили мене вийти з автобуса, обшукали мої речі».

Вже в черговій частині автовокзалу почали встановлювати його особу, викликали наряд поліції та відправили до центрального райвідділку.

«Хвилин за 20 вийшов черговий райвідділку і сказав, щоб я чекав слідчого, тому що надійшов дзвінок від невідомого чоловіка, який сказав, що обікрали церкву в Сімферополі на вулиці Севастопольська. Тобто за їхньою логікою, хтось зателефонував і сказав, що обікрали мою церкву», – зазначив архієпископ.

Сам владика підкреслив, що йому дзвінки такі не надходили та, за його інформацією, в церкві нічого не крали.

Читайте: Політв’язень Гриб потребує негайної операції на серці – Денісова