Тарас Березовець, політолог

Путін провалив саміт G20 і нічого суттєвого не домігся від президента Трампа. Провал не приховати жодними призначеними для внутрішньої аудиторії відфотошопленими фото, де світові лідери зібралися навколо порожнього крісла, куди московські політичні шулери додали Путіна. «Завербувати» Трампа, як свого часу Джорджа Буша-молодшого після дзвінка 11 вересня 2001 року, не вдалося. Головний маркер підсумку проваленої місії в Гамбурзі – підготовлене рішення Москви вислати з Росії 30 американських дипломатів і заарештувати майно посольства США.

Пам’ятаєте, перед виборами в Штатах Барак Обама видворив 35 російських дипломатів за шпигунство? А Путін відповідати не став, щоби не псувати відносини з Трампом зі старту. Трамп ще потім твітнув про те, який Путін молодець і розумник, не повівся на провокацію. Коли ілюзії на перезавантаження відносин із Вашинґтоном розвіялися як туман, через 7 місяців полковник КДБ вирішив таки вислати американських дипломатів.

І цим сказано все. Надії більше немає, Кремль повертається до порядку нової Холодної війни. Із запізненням Вашинґтон вже став на її рейки кілька місяців тому.

Джерело: Тарас Березовец