Тарас Загородній, політичний експерт

Україна – країна парадоксів і сюрреалізму. Із одного боку, Кабмін бігає з висунутим язиком по світу в пошуках чергової кредитної подачки (як в історії з МВФ), з іншого боку не хоче навести порядок і провести демонополізацію високоприбуткових ринків.

Мало того, що закордонні тютюнові виробники, працюючи в Україні не один рік демонструють підозрілу збитковість (як і наші олігархи), так наші чинуші вирішили дати їм ще більше заробити.

Нині знову розгорнулася боротьба за встановлення мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну. Попередні спроби були в кінці 2015 і в червні 2016 року. До речі, під чуйним контролем із боку великого друга зарубіжних транснаціональних корпорацій пані Яресько. Але тоді не склалося, а зараз може.

Встановлення мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на тютюнові виробів може знищити вітчизняну тютюнову промисловість України, скоротить надходження до бюджету значних сум, забезпечить зростання тіньового ринку тютюну, контрабанди і збагачення іноземних виробників.

Ходять уперті чутки, що ця корупційна схема лобіюється на найвищому рівні в Кабміні. В апараті першого віце-прем’єра. Хоча я особисто в цьому не вірю. Хіба можуть в Україні існувати корумповані чиновники?

Елементарна логіка показує, що встановлення мінімальних оптово-роздрібних цін на тютюнові вироби направлено на створення переваг «окремим компаніям» – виробникам тютюнових виробів, середнього і високого цінового сегмента. І схема влаштована так, що вся продукція реалізується виключно оптовику-монополісту (ТОВ «Мегаполіс Україна», а в даний час ТОВ «Тедіс Україна», компанії з російським корінням).

Сподіваюся, Антимонопольний комітет України розбереться в ситуації, оскільки ідеться про мільйони гривень, які проходять поза бюджетом.

Джерело: Тарас Загородній

БЕЗ КОМЕНТАРІВ