Тарас Загородній, політичний експерт

Із приводу закону про «заочне засудження».

Шановні народні обранці! Ви взагалі читаєте, за яку хе*ню ви голосуєте? Тепер будь-яку людину без суду і слідства можна садити тільки з тієї причини, що вона не живе за місцем прописки (половина країни). Плюс необмежена влада слідаком – можна тримати людей нескінченно в СІЗО. Без вини.

Не зрозумів, які претензії до законів від 16 січня від Януковича? Ті хоч якось суд враховували. А тут і суду немає !!! Сподіваюся на другому читанні цієї маячні не буде

Цитата з обігу Національної асоціації адвокатів України до Верховної Ради:

«Парламенту настійливо пропонується переписати новий Кримінальний процесуальний кодекс в редакції КПК 1960 року. Ключова відмінність між ними — це гарантії прав громадян на захист та особиста свобода, які поважаються у демократичних правових країнах і є деклараціями у країнах поліцейських. Навіть побіжний юридичний аналіз засвідчить невідповідність змісту обох законопроектів Конституції України та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, до якої Україна приєдналася ще 1997 року».

Якщо законопроект буде прийнято, то зміни до статті 135 КПК, які передбачають, що вручення повісток про виклик буде здійснюватися через офіційні друковані видання, заочне засудження стане правилом і це призведе до зростання сфабрикованих справ з обвинувальними вироками. Адже мільйони українців з об’єктивних і суб’єктивних причин проживають не за місцем своєї офіційної реєстрації», – підкреслили в НААУ.

В Асоціації також звертають увагу, що значне збільшення строків тримання під вартою (з 12 до 18 місяців) порушить конституційне право громадян на особисту свободу. Підозрювані особи, вина яких ще не доведена, будуть набагато довше триматися в СІЗО, часто в нелюдських умовах. Разом із запропонованим порядком обрахунку строків при об’єднанні проваджень цим будуть порушені і розумні строки кримінального провадження, закріплені у статті 28 КПК та частині третій статті 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року. Затягування розслідування дозволить тримати осіб у невизначеному статусі підозрюваних протягом кількох років. Можливість безстрокової (довічної) дії дозволу суду на затримання осіб, як передбачають зміни до статті 190 КПК, також є порушенням права на особисту свободу та принципу юридичної визначеності, що є складовим верховенства права.

Джерело: Тарас Загородній