Тарас Загородній, політичний експерт

Шлях до процвітання України – це нова індустріалізація країни (які б казки нам не розповідали корумповані лобісти іноземних виробників під виглядом «незалежних експертів». Всі країни з так званою постіндустріальною економікою є потужними промисловими державами.

Однією з «точок зростання» для України може стати автомобілебудування. Чому? Автомобіль – складна продукція і створює одразу багато робочих місць (сталь, електроніка і т.д.). Одне робоче місце в машинобудуванні створює до 8 робочих місць в суміжних галузях.

Як це вже зробила Японія, потім Корея. З близьких нам прикладів: Узбекистан і Словаччина. Для кожного автоконцерну готувався план. З держбюджету виділяли гроші на будівництво доріг, підведення комунікацій, створення інфраструктури, навчання персоналу. Давали податкові пільги.

Те ж саме стосується Узбекистану. Узбецький уряд мріяв затягнути інвестора і свого часу просто подарував General Motors всі необхідні активи. З інфраструктурою на додачу. До того ж, до цього дня, в порушення правил СОТ, Узбекистан продовжує дотувати свій автопром. В результаті, у нас на ринку з’явилися машини по експортній ціні близько 3-4 тисяч доларів при собівартості, як мінімум, удвічі більшою. Очевидно, що ціна занижена штучно і не витримає ні найменшого випробування живим відкритим ринком.

А що у нас? У нас економічний блок в Кабміні захопили агресивні лобісти іноземних корпорацій, які штовхають країну в злидні і експорт робочої сили, розповідаючи казки про «свободу ринку» та іншу грантоїдську маячню.

В результаті – у нас криза, зубожіння, постійне падіння гривні. Податки, побори, зростання комунальних платежів, пресинг з боку контролюючих органів. Неврегульовані питання, пов’язані з відшкодуванням ПДВ при експорті. Але не забувають одразу отримати ПДВ при імпорті комплектуючих, які ще потрібно обробити. При цьому ринок, на подив, ще не мертвий. На ньому якимось дивом виживають залишки виробників: «Богдан», «ЗАЗ», «КРАЗ» і т.д.

Добре. Зрештою закриють. І що? Кому легше? Куди подітися десяткам тисяч людей, які працюють на підприємствах і підприємствах підрядників? До Польщі на ті ж заводи? Час припиняти знищення економіки країни. Звідки брати податки на утримання пенсіонерів? Нам потрібна нормальна економічна політика.

Джерело: Тарас Загородний