Тарас Загородній, політичний експерт

З приводу вимог до неурядових організацій декларувати доходи.

  1. Це повинні робити всі, хто має відношення до державних рішень. Право на приватність мають лише прості громадяни, які не входять в жодні ради, не є обраними, не займають важливих посад. Тому стогони «записних антикорупціонерів» вважаю недоречними – слідуйте тим же правилам, які сповідуєте.
  2. Найчастіше під виглядом «активістів» у нас працюють прямі лобісти транснаціональних корпорацій. Наприклад, «Пацієнти України» – лобісти зарубіжних фармкомпаній, які домоглися закриття тендерів щодо закупівель ліків (під гаслами «прозорості», звичайно). І одразу якось замовкли, коли ця дурість пройшла, хоча прозорість закупівель різко впала і всі ці розповіді «про економію» взяті зі стелі. Цифри неможливо перевірити. І таке ж є в інших галузях.
  3. Норма про те, що і постачальники послуг НДО мають декларувати доходи – це перегин, звичайно, і бажання придушити НДО. Це треба скасовувати. Досить публікувати джерела фінансування.
  4. Давно потрібен закон «Про лобізм». Я не вірю, що політичну корупцію можна перемогти, але можна її зробити прозорою і збирати податки, як це зробили США

Джерело: Тарас Загородний

БЕЗ КОМЕНТАРІВ