Тарас Загородній, політичний експерт

Про ФОПи

1. Я не здивований позицією так званих «записних лібералів», які у нас існують на гроші іноземних урядів. Це Милованов, Фурса і всі інші, типу «незалежні фахівці» на грантах, які одразу ж накинулися на ФОПи і вимагають їхнього максимального руйнування під видом економічної нісенітниці.

Головне завдання всієї цієї братії – не розвиток економіки України, а максимальне її вбивство в інтересах інших країн, щоби країна максимум що могла експортувати – пшеницю, найпростіші сировинні товари. Це те, що вигідно іноземним економікам, які це все і фінансують.

Тому їхнє максимальне завдання – серед іншого і вбивство ІТ-галузі. Всі ці розмови, що ФОПи головне зло – чиста маячня. Якщо пан Фурса, який виступає проти ФОПів, звичайний паразит, який заробляє у на торгівлі ОВДП і депозитними сертифікатами за рахунок напруженої облікової ставки НБУ, зокрема на вимогу МВФ, то пан Милованов у нас паразит незвичайний. Він ще знаходиться у нас в раді НБУ (отримує гроші з бюджету) і теж вимагає підвищення процентних ставок. Вимагає нібито для боротьби з інфляцією, хоча це більше вбиває економіку і підсилює еміграцію. Також він вимагає повного виконання вимог МВФ завищувати вкрай ціни на газ, що де-факто вбиває нашу промисловість. Тому нічого дивного немає. Ця вся братія працює на побудову колоніальної економіки. Тому давно пора їх послати під три чорти!

2.Що стосується позиції пана Реви щодо ФОПів – вона зрозуміла. Він, як простий чиновник, вимагає, щоб йому давали більше і не хоче нічого чути, як це буде працювати. Тим більше дивують штрафи, які будуть виноситися без суду і слідства. Де-факто – це вбивство малого і середнього бізнесу.

Сподіваюся, що в уряді запанує розумний підхід в першу чергу до ФОПів, оскільки сам пан Гройсман, якщо я не помиляюся, починав в малому бізнесі й сам розуміє, наскільки це хороший інструмент для стимулювання активності.

Я не виключаю, що існують перегини у нас стосовно ФОПів, коли вони часто використовуються особливо великими компаніями, які можуть собі дозволити працювати з нинішнім податковим навантаженням. Цю схему, я думаю, можна прикрити без «драконівських» методів, щоб у нас не прибили в першу чергу айтішників, які не платитимуть такі гроші. Давайте без сантиментів – вони просто виїдуть в іншу країну, яка може забезпечити їм комфортне існування. Тобто ми скоротимо внутрішній попит. Один айтішник дає приблизно 3-4 робочих місця в нашій країні.

У нинішньому вигляді ФОПи – ідеальний інструмент для стимулювання підприємництва (на тлі позамежних ставок по кредитах), а воно, передусім, не дає можливості паразитам із силових структур тиснути на бізнес.

Джерело: Тарас Загородний