Тарас Загородній, політичний експерт

Тенденції щодо рейтингів

«Слуга народу» – 45-47%. Партія досягла свого піку. За партійними списками зможе набрати близько 110 осіб. По мажоритарці складно буде з таким же результатом пройти. І кампанії відрізняються, і рейтинг не всі матимуть. Коаліція неминуча.

«Опозиційна платформа – За життя» – поки 10-11%. Веде прем’єрську кампанію для Юрія Бойка.

«Батьківщина» – за всіма соцопитуваннями зараз близько 8%. Може дійти до 13%. Головний претендент на входження в коаліцію. Умова входження в коаліцію – прем’єрська посада для ЮТ. ЮТ ​​вже заявляє про наявність програми на 100 днів.

«Голос» – 5-6%. Сильно під’їдають рейтинг Порошенка. І той, і інший – за НАТО і ЄС. Тільки Вакарчук без шлейфу. Теж претендент на входження в коаліцію.

«ЄС» – 6-8%. Може також стати учасником коаліції. Але поки Зеленський проти. Але в нашій країні «ніколи не говори ніколи».

«Свобода» – має великий шанс потрапити в парламент (зараз 2-3%). Особливо після того, як змогли домовиться з Ярошем і Білецьким. Виглядає більш переконливою як головне знаряддя проти російського реваншу, ніж інші. Теж потенційний учасник коаліції.

Олег Ляшко – поки коливається в 3-4% за різними оцінками. Може «дотиснути» кампанію за рахунок особистісного ресурсу. Але вже заявив, що в опозиції до Зеленського.

Іншим поки потрібно сильно постаратися, щоби вскочити в парламент.

Джерело: Тарас Загородній