Тарас Загородній, політичний експерт

Одне з неписаних правил політтехнологій виглядає приблизно так: примусь реагувати на тебе свого прямого антагоніста. Це призведе до мобілізації твого електорату, якого об’єднає навколо лідера проти умовного ворога. Десь також виходить з історією навколо висловлювань Мураєва щодо Сенцова. Все пройшло за схемою «заява – бурхлива реакція опонентів – уточнення своєї позиції». Кожен виявився при своїх.

Мураєв і партія «За життя» отримали у розпорядження ЗМІ і зміцнили свої позиції на умовному «Південному Сході», отримали додатковий імпульс у суперництві за лідерство і електорат, який цікавий багатьом виходячи з того, кого хоче бачити влада у другому турі (а кого ні).

Організований електорат колишньої Партії регіонів є основним. Від того куди він хитнеться – може залежати результат президентських виборів. Сьогодні він скоріше хитнувся до «За життя», оскільки вони гнані. І шанси стати головною політсилою умовного «Південного Сходу» стали вище. Це не означає, що люди не симпатизують Сенцову, просто вони настільки озлоблені на владу, що не чують чому лають їхніх лідерів.

«Раз лають і намагаються посадити, то значить вони точно проти влади», – думають вони. Знаючи таку поведінку електорату, ми ще багато чого зможемо почути. І ці заяви (і реакція на них) будуть або збивати потенційних лідерів умовного «Південного Сходу», або піднімати їх рейтинг. Вибори то почалися ..

Залишається сподіватися, що додаткову увагу до Сенцова надасть додаткового імпульсу справі його звільнення. Бажаю йому здоров’я і швидкого повернення додому!

Джерело: Тарас Загородній