Ціну на вугілля планують збільшити з 66 доларів до 82,4 долара за 1 тону

НКРЕКП оголосила про план підвищити тариф теплової генерації на 25% або на 12,5 мільярда гривень на 2018 рік. Про це повідомляє Асоціація споживачів енергетики та комунальних послуг.

Згідно з матеріалами Комісії щодо перегляду оптової ціни електроенергії на 2018 рік, ціну на вугілля у тарифах планується збільшити з 66 доларів до 82,4 долара за 1 тону.

Також вартість фрахту (транспортування морем і перевалка у порту) вугілля з порту Роттердама до України регулятор планує збільшити на 28,5% до майже 19 доларів за тону.

«І це при тому, що жодної тони вугілля в Україну з Роттердаму не поставлялось, а сукупні поставки морем складають менше 5% від загального споживання вугілля. Тобто у тарифи будуть закладати фіктивні затрати і таким чином буде відбуватися завищення ціни електроенергії», – йдеться у повідомленні.

Враховуючи, що наступного року в Україні буде спалено близько 25 млн тон вугілля, це підвищення дасть тепловій генерації додатково понад 475 млн доларів, або понад 12,5 млрд гривень.

Понад 75% теплової генерації володіє компанія ДТЕК Ріната Ахметова, трохи більше 15% контролює ПАТ «Центренерго», а решта (менше 10%) – у ПАТ «Донбасенерго».

НКРЕКП оголосило про план підвищити тариф теплової генерації на 25% або на 12,5 млрд грн на 2018 рік.У матеріалах…

Gepostet von Асоціація споживачів енергетики та комунальних послуг am Dienstag, 21. November 2017

Читайте: Винахідливість паразитів-олігархів не має меж – про «Роттердам +»